İlim Yayma Cemiyetinin Kuruluşunun 72’inci yılı nedeniyle İYC Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci Yurdunda program düzenlendi. Programa Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler katıldı. Programda, ahirete irtihal eden kurucular için, öğrenciler  tarafından  Kur'an-ı Kerim okunup, İl Müftüsü  Ali Gülden tarafından dua yapıldı.
İYC Şube Başkanı Nurdoğan, 11 Ekim 1951 Türkiye’nin ilk STK'sı olan İlim Yayma Cemiyeti, zor şartlarda bir araya gelen 68 hayırsever tarafından kurulduğunu hatırlattı.
Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin, bugün Türkiye'nin her tarafında yurtları, eğitim merkezleriyle faaliyetlerini sürdürdüğünü aktardı.
Nurdoğan, kurulduğu günden bugüne kadar ilme, irfana hizmet yolunda Türkiye tarihinde önemli bir yer tutan İlim Yayma Cemiyetinin en önemli gayesinin milli şuuru ve bilinci yükseltmek olduğunu ifade etti.
Şube Başkanı Nurdoğan, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, Yozgat'a ilk defa gelen öğrencilerin güzel, şirin ve yaşanılabilir bir şehir olan Yozgat’ta, Üniversite okumanın avantajları olduğunu belirtti.
Nurdoğan, İYC Necip Fazıl Kısakürek Erkek Öğrenci yurdunda her türlü imkanın olduğunu, öğrencilerden gelen taleplerin yurt yönetimi tarafından yerine getirildiğini vurgu yaptı.
Nurdoğan ayrıca İYC olarak, Eğitim Merkezinde Ortaöğretim öğrencilerine yönelik Marifet Okulu, üniversite öğrencilerinin tamamına  ise Lisans Akademi, İlahiyat öğrencilerine ise Sahn-ı Seman programlarının uygulandığını kaydetti.Nurdoğan, programların 21 Ekim’de başlayacağını dile getirdi.
Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Yurt Müdürü Mehmet Turhan ise  2023-2024 eğitim öğretim döneminde yurtta 90 öğrencinin bulunduğunu belirterek, 120 kişilik kontenjana sahip olduklarını söyledi. 
Turhan, yurtta aile ortamı oluşturduklarına dikkat çekerek, hem değişik illerden hemde Azerbaycan, Türkmenistan, Suriye, Somali, Cibuti, Irak gibi ülkelerden öğrencilerin olduğunu ifade etti. Program sonunda yurtta kalan öğrenciler kendilerini tanıttı.
                       HABER MERKEZİ