Müftü Kayış, kursta yapılan tadilat ve tamirat çalışmalarının, kursun kapasitesini artırdığını belirtti. Bir olan sınıf sayısının beşe çıkarıldığı bu güzide kursta, öğrenci kapasitesi 100'e yükseltildi. Ayrıca kurs binası içerisinde yemekhane, oyun odaları, hikaye odaları ve mescit gibi alanlar da bulunmaktadır.
Kuran Kursu'nda çocuklara eğitim öğretim dönemi boyunca Kuran-ı Kerim'i yüzünden okuma, Temel Dini Bilgiler ve Değerler Eğitimi verilecek. Ayrıca namaz duaları ve surelerini ezberletmek de önemli bir hedef olarak belirlenmiştir. Çocuklara görgü kurallarını öğretip benimsetmek de kursun amaçları arasındadır. Bununla birlikte, Milli Eğitim'in okul öncesi eğitim programı da çocuklara sunulacaktır.
Müftü Mustafa Kayış, açılışa katılan misafirler, veliler, emeği geçen herkes ve hayırsever iş adamı Faik Ünal'a teşekkürlerini ileterek, bu güzide Kuran Kursu'nu yavrularını beklemeye davet etti.
Sorgun'da açılan bu yenilenmiş Kuran Kursu, çocuklara dini eğitim ve milli değerlerin aktarılması için önemli bir merkez olmaya devam edecek. HABER MERKEZİ