BÖL PARÇALA YÖNET…

 17 Ağustos 2020 Pazartesi (1 yıl önce)
 2008
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

Merhaba güzel şehrin nadide insanları. Gün geçmiyor ki hayatımıza yenilikler girmesin her şeyin yenisi giriyor hayatlarımıza. Kıtalar varken aramızda ülkelerin ürettikleri kıtalar arasında evlerimize kadar giriyor.
Global pazarlama e ticaret son zamanlarının en iyi günlerini yaşıyor. Özellikle pandemi süresinde kargo şirketleri kendine düşen paydan hisselerini aldılar. Ülkeler ekonomik buhrana girdiği 2020 yılında birçok firma akıllı hareket eden firmalar kazançlarına kazanç sağladılar. Doğru yerde doğru zamanda doğru yatırımı yapan yerli yabancı firmalar kazananlar arasına girmeyi başardı.
Başlığımıza gelecek olur isek böl parçala yönet sistemi ile ABD tam gazla yoluna devam ediyor. Büyük orta doğu projesinde adımlarını he geçen gün büyütüyor. Asıl amaçları orta doğuda güçlü bir İslam devletinin olmamasıdır. Ve bunun içinde ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Büyük devletleri böl parçala yönet sistemiyle kendi çıkarları doğrultusunda kendi emirlerine almaya çalışıyor. Ve hedefleri çok büyük.
Özellikle son dönemde Azerbaycan Ermenistan arasındaki çıkan olaylar sizlerin de dikkatini çekmiştir. Asıl amaç Türkiye ama komşu devletlerinin ilgisini toplayarak amaçlarına ulaşmak istemektedir. Türkiye’yi başka yönlere çekerek Akdeniz de istediklerini yapmak. Ama ülkemiz çok büyük. Azerbaycan’ın yanında olarak ve oruç reisi mavi sulara göndererek büyük olduğunu tüm dünya devletlerine göstermiştir.
Gündemi çok iyi takip etmek gerekir. Her geçen gün dengeler sürekli değişiyor. Bölgedeki en büyük güç TÜRKİYE CUMHRUYETİ DEVLETİ ve AZERBAYCAN olacaktır. Beraber ortak tatbikat yapılacak. Birçok anlaşma ile bağlarımız güçleniyor. Bilinen gerçeklerin dışında birçok gerçek var görünmez bağlarımız vardır. İki devlet bir millet. Türkün Türk’ten başka dostu yok.
Bir kusurumuz yanlışımız oldu ise af ola. Güzel günler sizin ve sevdiklerinin olması dileği ile bir sonraki yazımızda kavuşana dek Allah’a emanet olun. Esen kalın hoş ça kalın Sağlıklı kalın.

Yorumlar