KORKMASIN ÇOCUKLAR…

 16 Temmuz 2020 Perşembe (1 yıl önce)
 2358
Ahmet ÖRMÜŞ
Ahmet ÖRMÜŞ

Denizlerin mis kokan derinliklerinden merhaba değerli okuyucular. Uzun süredir 2020 yılının bize getirdiği corana covid 19’dan bahsetmiyorduk. Her şey güzel gidiyordu.
Ama ne yazık ki sayılarımızın bir türlü alt rakamlara düşmedi. Sağlık bakanımız ve bilim kurulu üyelerinin yaptığı açıklamalarını takip ediyoruz.
Diğer ülkelere baktığımız zaman ülkemiz daha kontrollü ve dikkatli çalışmaları ve gösterdiği hassasiyet ile gıpta edilen takdir edilen ülkeler arsındadır.
Sokağa çıkma yasağı kapsamlı günler belirli günler derken bir süre pandemi süresince kendimizi koruduk.
Ve Türk polisi her zaman üzerine düşeni görevi fazlası ile yerine getirirken birde sokağa çıkma yasağı ile iyice yoğunlaştılar.
Savaşta kavgada barış da hemen hemen her yerde Türk polisi vardır. Çalışkan azimli vatandaşının özgürlüğünü kendi ve sevdiklerinin özgürlüğünden önemli tutan polislerimiz...
Sokağa çıkma yasağında çocuklar kendi evlerinin önünde oyunlar oynar iken polis ekiplerini görünce evlerine kaçtılar ceza yememek için. Ama şimdi sokağa çıkma yasağı olmamasına rağmen polis ekiplerini görünce evlerine kaçan çocuklarımız var. Bu anlattığım belki tartışmaya açık bir konu olabilir. Ama nereden baksanız çocukların polis ekiplerinden korkması iyi bir davranış değil.
Her ne kadar güzel ülkemizin güzel polisleri sevecen ve sıcak kanlı olsa dahi bu durumun önüne nasıl geçilecek bilemiyorum. Sadece kendi fikrimle görüşümle özellikle ara mahalle çocuklarımız başta olmak üzere ekip otolarının arkasına lokum ve çikolata konularak küçük çocuklarımızın kalpleri kazanılabilir.
Belirli gün ve aralıklar ile devam edilebilir. Ve bizzat hangi makam hangi kurum uygun görürse bizzat maddi ve manevi yardım etmeye bu konuda hazır odluğumu deklare etmek isterim. Yeter ki çocuklarımız Türk polisinden korkmasın. Dosta güven düşmana korku veren Türk polis teşkilatımızın ve personelimizin her zaman yanında olduğumuz gibi yukarıda belirtmiş olduğum konuda her zaman süre sınırlanması olmadan hazır olduğumu köşemden Yozgat’ın özgür sesi YOZGAT HAKİMİYET gazetesi aracılığı ile bildirmek isterim. Benim naçizane fikrim çikolata yâda lokum olabilir.
Değişik fikirlerde olabilir. Önemli olan çocuklarımız ve hayal dünyalarındaki kahramanlar. Büyüdükleri zaman yâda büyüyünce ne olacaksın dediklerinde gene her zaman ki gibi asker polis olacağım dedirtebilmek.
Ama bu konuya el atmaz isek çocuklarımız polislerimizden korkarak büyücekler.
Eminim ki bu durum toplumun rahatsız olduğu bir konudur. Ve fark etmeyen ama yazımızı okuyan değerli okuyucularımızda durumdan rahatsız olmuşlardır. Dilerim ve temennim yetkilerinin durumu fark etmeleri gerekli müdahaleyi yapmaları. Yapılan müdahalenin topluma faydası olacağından hiç şüphem yoktur.
Yeni yetişen nesil bizim sonraki zamanlarımızın gelecek nesili olacağını unutmamız lazım. Yazımızda bir kusurumuz oldu ise af ola değerli dostlar. Güzel günler sizin ve sevdiklerinin olması dileği ile bir sonraki yazımızda kavuşana dek Allah’a emanet olun. Esen kalın hoş ça kalın Sağlıklı kalın.

Yorumlar