Yerköy Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Yerköy Müftüsü Remzi Çalık'ın konuşmasının ardından Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden ise 'Peygamberimizin, İmam ve İstikamet' konulu konferans verdi.
Konferansın ardından, İl Müftüsü Gülden'e plaket takdim eden Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Hz Muhammed'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümüne kavuşmanın bahtiyarlığı içerisinde olduğunu söyledi.
 Başkan Yılmaz, "Doğumuyla dünyanın kasvetli ve buhranlı ortamına adeta bir merhamet, sükunet, saadet ve sadakat muştusu olarak gelen Peygamberimiz insanlığa sevgiyi, adaleti, hikmeti, merhameti, iyiye ve güzele ulaşmanın yollarını yaşayarak göstermiş, ümmeti için hakikate ulaşma yolunda bir meşale olmuştur." dedi.
Hz. Muhammed'in örnek hayatının tüm insanlığa rehberlik ettiğini belirten Yılmaz, "O, tüm insanlığın sevgi ve kardeşlik içinde yaşadığı bir dünyayı hedeflemiş ve bu doğrultuda tüm hayatı boyunca mücadele etmiştir. Onun bizlere bıraktığı en büyük miras, sevgi, barış ve kardeşlik mesajıdır." diye konuştu.
Programa, İlçe Kaymakamı Muharrem Coşkun, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, İlçe Jandarma komutanı Üsteğmen Celal Çakaltepe, İlçe Müftüsü Remzi Çalık, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. HABER MERKEZİ