15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açıldı
Fotoğraflarla 15 Temmuz

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sarraflar Caddesi’nde fotoğraf sergisi açıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat,  Yozgat’ın her zaman devletine, milletine sahip çıktığını anımsatarak, “Bozok diyarında hiçbir zaman hain yetişmedi yetişmez de. 15 Temmuz hain darbe kalkışması esnasında da Bozok diyarının evlatları vatanına sahip çıkmıştı” dedi.

15 Temmuz’un 4’üncü yıl dönümü olduğunu anımsatan Vali Polat, “15 Temmuz içimizdeki hainlerin devletimizin silahı ile milletimizin üzerine ateş açtığı karanlık bir geceydi. Ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile milletimiz sokağa çıktı ve o karanlık gece aydınlık bir geceye dönüştü. Bu yıl pandemi nedeniyle biraz durgun geçecek ama yine de yüreğimizde bu coşkuyu yaşıyoruz ve yaşayacağız. Bu vesile ile Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün kutlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.  

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de 15 Temmuz gününün demokrasiye vurulmuş kara bir leke olduğunu belirtti.

Köse, o gece milletin Cumhurbaşkanına ve demokrasiye sahip çıkıp şehit vererek bu vatan topraklarını kanıyla suladığını aktardı. Köse, "Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gerekirse biz de canımızı bu vatan ve aziz milletimiz için vermeye hazırız. Sergilenen fotoğraflar birbirinden acı dolu. Aynı zamanda sevinç dolu fotoğraflar da var. O gecenin acısı ve sonraki günlerin sevincini bizlere tekrar hatırlattığı için çekenlere ve sergiyi düzenleyenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından fotoğraf sergisi gezildi.

Yorumlar