Eğitim yatırımları ile öğrenci şehri haline gelen Yozgat esnafın yüzünü güldürürken, işsizliğe yönelik projeleri hizmet sektörüne yaptığı yatırımlarla işsizliğin önüne set konuluyor.
Bozok Üniversitesi ile birlikte şehrin dinamiklerini harekete geçiren tarihi bir icraata imza atan Ak Parti iktidarı, Diyanet Eğitim Merkezi ve Adalet Eğitim Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezi kapasite artırımı ve diğer eğitim yatırımlarıyla Yozgat’ı her geçen gün Eskişehir örneğinde olduğu gibi öğrenci şehri haline geliyor.
AK Parti Yozgat Milletvekili  Abdulkadir Akgül, “Bozok Üniversitesinin öğrenci sayısının 20 binlere yükseldiği Yozgat’ta diğer eğitim merkezlerinin de hizmete girmesiyle birlikte kentte 25 bine yakın öğrenci sayısıyla Yozgat’ın ekonomik kazanımları artarken, şehir her geçen gün güç kazanıyor” dedi.
AK Parti Yozgat Milletvekili  Abdulkadir Akgül, parti teşkilat üyeleri ile birlikte Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a taziye ziyaretinde bulundu.
Milletvekili Akgül, AK Parti’nin  2002 yılından bu yana şehirlerin cazibesine göre hareket ederek kalkınma hamlesi başlattığına vurgu yaptı.
 Yozgat’ı öğrenci kenti yapmak için eğitim yatırımlarının şehrin önünü açtığına değinen Milletvekili Akgül, diğer yandan da ekonomik verilerin gelişme göstermesi Yozgat’ın önünün açık olduğunun göstergesi ifadesini kullandı.
YOZGAT’IN ÖNÜ EĞİTİM
 İLE AÇILACAK
Yozgat’ı eğitim şehir yaparak ekonomik kalkınmayı hedeflediklerini ve bunun yavaş yavaş meyvelerini şehir olarak aldıklarını ifade eden Milletvekili Akgül, “Bozok Üniversitesi Yozgat’ın bacasız fabrikası olmuştur. Bununla birlikte hizmete Cemil Çiçek Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi, kapasite artırımına gidilen Polis Okulu ve diğer eğitim yatırımlarıyla Yozgat adım adım öğrenci kenti haline dönüştü. Tabi bunlar zaman gerektiren ve istikrarlı bir ortam gerektiren işler. Sabırla örülen tuğlalar bugün Ak Parti iktidarımızın yaptığı eğitim yatırımlarıyla bacasız fabrikalar oluşturdu. Yozgat bu yıl 20 bine yakın öğrencisi olan bir şehir iken önümüzdeki yıl eğitim merkezileri ve Polis Meslek Eğitim Merkezi ile 25 bine yakın öğrencinin şehri olacak. Bundan sonra Yozgat’ın önü açılmıştır, kabuğunu kırmıştır. Her sene artan öğrenci sayılarıyla Yozgat ekonomisi canlanacak hatta günü kurtaran esnaf değil geleceğe umutla bakıp yeni yatırımlar yapan esnaflar olacak’ diye konuştu. 
ESNAF BİZİM HERŞEYİMİZ
Yozgat’ın temel taşının esnaflar olduğunu ifade eden Akgül, ‘Yozgat esnafı bizim her şeyimiz. Şuan esnafımız öğrencinin kıymetini çok iyi anlıyor. Bazı kazanımları elde etmek zaman alabiliyor. Ama şükürler olsun yol yarılandı. Yozgat öğrenci şehri haline geldi.  Artık 25 bine yakın öğrenci sayısıyla ekonomi daha da güç kazanacak. Refah seviyesi yükselen esnafımıza TESKOMB olarak önemli kazanımları sağlayacağız’ ifadelerini kullandı.              REŞİT ÜNAL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi