Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat ziyareti öncesinde vatandaşlara yaptığı konuşmada, algı ve karalama operasyonlarına kulak tıkadıklarını ve hizmet üretme gayretinde olduklarını aktardı.
Eşi Nagihan Köse ile birlikte çıktığı kürsüde Başkan Köse, hizmet, yatırım ve projelerden bahsetti.  Yozgat genelinde gerçekleştirilen hizmetleri tek tek sıralayan Başkan Köse, Asrın Projesi olarak nitelendirilen alt projesi hakkında bilgiler verdi.
 Başkan Köse, hem sağlık hem ekonomik açıdan rahatlık sağlanacağına vurgu yaptı.
31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesi yaptıklarını ve yapacaklarını anlatacaklarını dile getiren Başkan Köse, kavga ortamına, ayrımcılığa yer vermeyeceklerine dikkat çekti.
Başkan Köse, hizmet ve eser belediyeciliğini esas alarak kadim kentimizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
Başkan Köse, 5 yıl boyunca çalışmaya gayret ettiklerine değinerek,  Yozgat’ı daha yaşanabilir bir şehir yapma adına hizmet etmeye de devam edeceklerinin altını çizdi.
Başkan Köse,  “Vatan sevdalısı, millet sevdalısı, ezan sevdalısı, Bozok diyarımızın yiğit evlatları maşallah sizlere. Türkiye, liderimiz ile birlikte çağ atladı. Belediyecilik nasıl yapılır biz Cumhurbaşkanımızdan öğrendik. AK eller AK iller yoluyla şehirler belediyeciliği liderimizden öğrendi’’ dedi.
Bakan Köse,  genel seçimlerde yüzde 76 oyla  Yozgat’ın dördüncü sırada yer aldığını ve AK Parti’ye bir kez  daha sahip çıktığını hatırlatarak, “31 Martta da biz yine büyük başarı alacağız. Sözlerimizi tutmaya gayret ettik. Gayret etmeye devam ediyoruz. Ana caddelerimiz, Büyük Cami projemiz, asfaltlarımız, bulvarlarımız, millet bahçemiz Allah'ın izniyle hepsinde izimiz var. Yer altı sorunumuz vardı. Asbestli borulardan kurtulduk. Bizler sağlığımızı, sağlığınızı, ekonomiyi düşündük. Bizlere destek olun istiyoruz. Bizlere en büyüğü desteği liderimiz verdi. Rabbim ona sağlık uzun ömürler versin’’ diye konuştu.
Başkan Köse konuşmasında şunları kaydetti:
“Yeni dönemde çok projemiz var. Yozgat'ı iki dağın arasında kurtaracağız. Kentsel dönüşüm ile Yozgat'ı daha yaşanabilir şehir yapacağız. Bizlerin sizin duanıza ve desteğine ihtiyacımız var. Algı operasyonlarını bizler yok saydık. Az laf çok iş yapacağız biz. Bizim ağzımızdan kötü laf çıkmaz. Ötekileştirmek kolay biz sabırla birleştirdik. Yeniden hizmete kavuşmak için Cumhurbaşkanımızın bayrağını takmaya var mıyız? Yolumuz uzun durmak yok, yola devam’’
                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi