Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan 21-28 Nisan "Ebeler Haftası" nedeniyle hastane servislerini ziyaret etti. 
Ziyarete Başhekim Yardımcısı Dr. Mete Selvi ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel katıldı. Ziyarette servisteki Ebe’lere gül verilerek haftaları kutlandı. 
Başhekim Kozan : “Ağır fedakarlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bir ülkenin huzur, mutluluk ve geleceğinin en önemli teminatı sağlıktır. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bireylerle oluşur. Tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelik de sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. Ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi, doğum ve doğum sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya geldiği özel anda kadına bir profesyonel meslek olarak bakım verirler.
Hastanemizde çalışan tüm Ebe’lerin Ebeler Haftasını içtenlikle kutluyorum. Bugün servislerimizdeki çalışan Ebe’lerle görüştük, onları dinledik. İzinde olan nöbet çıkışında olan Ebe’lerin de bu önemli haftalarını kutluyorum.” dedi.
HAFTAYA ÖZEL VİDEO
Yozgat Şehir Hastanesi Ebe’leri bir video hazırlayarak sosyal medyada yayınladılar. 
Video da uzun yıllardır çalışan ve meslek hayatına yeni başlayan Ebe’ler yaptıkları görevden mutlu olduklarını dile getirerek mesleklerini severek yaptıklarını ifade ettiler.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi