Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, esnaf ile kahvaltı yaptı.  Esnaf dostu olan Başkan Köse, kahvaltıda esnafın istek ve talepleri dinleyerek fikir alışverişinde bulundu.
Göreve geldiği ilk günden bu yana esnafıyla ve vatandaşlar ile omuz omuza ve istişare içinde olan Belediye Başkanı Celal Köse katıldığı kahvaltıda esnafın istek ve önerilerini dinledi.
Belediye Başkanı Köse,  esnafının her daim yanında olduğunu ve sorunlarını çözmek için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyledi.


Belediye Başkanı  Köse,  sabahın bereketini esnaflarla paylaştı. Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye gayret gösteren Başkan Köse, Çubukçu Çıkmazında kurulan sofrada esnafla kahvaltı yapıp, sohbet etti. 
Belediye Meclis Üyesi Nuri Tinel’in ev sahipliği yaptığı kahvaltı programında Belediye olarak her zaman esnafa sahip çıktıklarını kaydeden Başkan Köse,  esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm noktasında yapılabilecekleri anlattı.  Başkan Köse, Yozgat yerel esnafını mağdur edecek, sıkıntıya sokacak hiçbir çalışmaya girmeyeceklerine dikkat çekti. Başkan Köse, yerel esnafı, yerel ekonomiyi ayakta tuttuğuna vurgu yaparak, her daim esnafın yanında olduklarına dikkat çekti.
Yozgat Belediyesi olarak her zaman esnafa sahip çıktıklarını belirten Başkan Köse, “ Belediye olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Göreve geldiğim günden itibaren esnafların istek ve taleplerini yerine getirdik. Onları hiçbir zaman mağdur etmedik. Elimizden ne geldiyse yardım etmeye çalıştık” dedi.
Yozgat’ın gelişmesi için bütün dinamikleri harekete geçirerek en sağlıklı çözümleri üretmeye çalıştıklarını belirten Başkan Köse, hedefler doğrultusunda esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını kaydetti.
Kahvaltı programına bölge esnafı ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Köse programda esnaflarla tek tek görüşerek onların görüş ve önerilerini dinledi ve yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Ortak aklın ışığında kenti yönetmeyi ilke edinen Başkan Köse “Esnaflarımız şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli rol oynayan değerli insanlardır. Onların her zaman yanındayız. Belediye’yi yönetmek bir öncelik meselesidir. Önceliklerimizi belirlerken kentin dinamikleri ile birlikte istişare yapmak ve ortak akılla adım atmak gerekir.  Esnaflarla ve vatandaşlarla iç içe olmaya, onların ihtiyaçlarını dinleyip, isteklerini yerine getirmek için gayret göstereceğiz. Çubukçu çıkmazı esnafımızla güne başladık ve kahvaltı yaptık. Kendilerine kahvaltı sofrasında bizlerle eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum. Bizler her zaman esnafımızın yanındayız ve kendilerinden gelen talepleri de dinleyerek yapılması gerekenleri yerine getireceğiz. Zorlaştırmanın değil, kolaylaştırmanın amacındayız. Esnafımızın samimiyetleri ve gülen yüzleri bizleri bir hayli motive ediyor. Onlardan aldığımız bu pozitif enerji bizlere güç veriyor. Çalışmalarımızın odağında hep onlar oluyor ve olmaya da devam edecek. Güzel sohbetleri için her bir esnafımıza gönülden teşekkür ediyorum. Tüm esnaf kardeşlerime hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Esnaflar ise Başkan Köse’nin ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi