Belediye Başkanı Köse, seçim çalışmaları kapsamında  kamu kurumlarını ziyaret etti. Gittiği her yerde yoğun ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Köse, samimi diyaloglar kurarak talep ve beklentileri dinliyor.
Başkan Köse, 31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte saha çalışmalarına hız verdi. Kamu kurumları ziyaretinde çalışanlarla  bir araya gelen Başkan Köse, sohbet etti. 
Sadece seçim dönemlerinde değil, her an vatandaşlarla bir ve beraber olduklarının altını çizen Başkan Köse, görev süresi boyunca kentte yapılan ve yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
5 yıllık görev süresi boyunca ilçenin gelişimi adına hemşehrileriyle istişare etmeye her zaman önem verdiğini hatırlatan Başkan Köse, bu istişarelerin bereketli hizmetlere dönüştüğünü söyledi. 
Başkan Köse,  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulan millete hizmet ve belediyecilik anlayışı gereği bizler de, sadece seçim dönemlerinde değil, her an vatandaşlarımızla biriz ve beraberiz. Bu anlayış ve yaklaşımı da beş yıldır büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz.  31 Mart Pazar günü önemli bir seçimimiz var. İşte bu anlayışımız ve bu anlayışımızın ilçemize kazandırdığı projeler sayesinde bugün yaptığımız ziyaretler hemşehrilerimizin yüzünde mutluluğa ve bize karşı güler yüze de dönüşüyor. Biz 5 yıldır hep sahadaydık, sahadan ve hemşehrilerimizden hiçbir zaman kopmadık, ayrı kalmadık. Bu ziyaretler de seçim ziyaretleri değil rutin hizmet, istişare ve sohbet ziyaretlerimiz” dedi.
Köse, Yozgat'ın gelişmesi ve Türkiye'nin yüzyılına yakışır bir şehir olması hedefiyle hizmet ve eser belediyeciliğine devam edeceklerini belirtti. Yozgat'a en iyi hizmeti sunma gayreti içinde olduklarını vurgulayan Köse, gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti ve 2024'ün önemli projelerin tamamlanarak hizmete girdiği bir yıl olacağını dile getirdi.
Başkan Köse, alt yapı projelerinden üst yapı projelerine, mahalle konaklarından Büyük Cami ve Millet Bahçesi çalışmalarına kadar geçmiş 5 yıl içinde yapılan ve devam eden bütün çalışmaları aktardı. Köse, "Biz yaptık, anlatıyoruz, inşallah sizlerin desteğiyle yapmaya devam edeceğiz. Bu kadar çalışmayı yapabildiysek, Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, yani belediye ile iktidarın aynı yerde olmasının katkısı büyüktür" dedi. 
Öte yandan Belediye Başkanı Köse, programı kapsamında tarihi Yozgat Lisesi’ni de ziyaret etti. Okul anı defterini imzalayan Başkan, öğretmen, öğrenci ve görevlilerle bir süre sohbet etti.
                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi