TFF 3’üncü Lig 3’üncü Grubunda Yozgat’ı temsil edecek olan Yozgat Bozokspor’da belirsizlik sürüyor. Yeni sezon için bir çok kulüp hazırlıklara başlarken, Bozokspor’un geleceği tartışılıyor. Yönetimin görevi bırakmasının ardından kamuoyunda bir çok isim başkanlık için konuşulurken, henüz somut adımlar atılmadı.
Yozgat’ın uzun yıllar sonra profesyonel liglerde temsil edecek olan Yozgat Bozokspor’da belirsizlik başladı. BAL Ligi’nde belediye ve yönetimdeki isimlerin şahsi katkılarıyla şampiyonluk yaşayan Yozgat Bozokspor’un geleceğine ilişkin endişeler artmaya başladı. Kırmızı siyahlı takım için yükün altına girmeye cesaret edebilecek bir zengin, iş insanı, kurum veya kuruluş çıkacak mı merakla bekleniyor.
Kulübün son durumu ve geleceğine ilişkin henüz net bir açıklama yapılmış değil. Ancak yeni belirlenecek  yönetimin kısa, orta ve uzun vadeli, sürdürülebilir projeler ortaya koyması bekleniyor.
SOMUT ADIM YOK
TFF 3’üncü Lig’de mücadele verecek Yozgat Bozokspor yönetimine talip olan isimler öne çıkmaya başladı. Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci’nin takımın isim ve lig hakkına talip oldu. 
Geçmiş yıllarda da konuşulan Hasan Eğilmez başta olmak üzere kentte inşaat sektöründe faaliyet gösteren Bahadır Yılmaz yönetime talip olduğu öğrenildi. Yozgat spor camiasının yakından tanıdığı Tevfik Çankaya ismi de kamuoyunda konuşulurken, şehir dışından bazı iş insanlarının kulübe mali destek sağlayacağı ileri sürüldü. Son günlerde çok sayıda ismin öne çıkarken, somut adımların atılmamış olması endişeleri artırıyor.
VEKİL SEDEF DEVREYE GİRDİ
Yozgat Bozokspor’un geleceğine ilişkin MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef devreye girdi. Yozgat Bozokspor’un içerisinde bulunduğu buhranlı durumun ortadan kalkması için öncülük eden Milletvekili Sedef, Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan ve Lutfullah Kayalar ile bir araya gelerek çözüm üreteceği öğrenildi. Milletvekili Sedef’in, kulübü maddi ve manevi destek sağlanması noktasında geniş kapsamlı bir oluşum ve yönetim çalışmasına da destek verecek.
NE OLACAK TAKIMIN HALİ?
Yozgat Belediyesi Bozokspor’un en büyük destekçilerinin başında gelen Grup Meydan Taraftarları da sosyal medya hesaplarından kulübün geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.
Gelinen noktanın acı ve hüzünlü olduğuna dikkat çekilen paylaşımda, birlikten güç doğacağına dikkat çekildi. Bozoksporla ilgili herhangi bir adım atılmamasının takımla ilgili endişeyi her geçen gün arttığına vurgu yapılan paylaşımda,  “Taraftar gruplarımız bu duruma son vermek adına yetkililerin kapısını çalmak için harekete geçecek.  Yetkililerden verilecek cevaplar takımın ilerleyen süreçteki kaderini belirleyecek” denildi. 
‘Memleketin takımını desteklemek acı ve hüzündür’ başlığıyla yapılan diğer bir paylaşımda ise şu görüylere yer verildi:
“Bazen hatırlamak ve hatırlatmak gerekiyor. Sırf memleketimizi temsil ediyor diye siyah kırmızı renkler için gitmediğimiz ne köy kaldı ne kasaba. Amacımız belliydi, birçok şeyden mahrum olan memleketimizde tüm eksiklere rağmen İstanbul takımlarına inat biz memleketin renklerine aşığız demekti. Memleketi memleketin takımını tutmak desteklemek hep mi acı verir? 
Şöyle geçmişi hatırlamak için hafızamızı yokladığımızda kaç yıl güldü yüzümüz ? 
Sadece 90’lı yılların sonunda 2000’li yılların başında dertsiz tasasız insanlar memleket takımını destekledi. Ya sonrası ? Hep düşen sonra binbir çabayla tekrar yükselen ardından tekrar sahipsizliğe itilen memletin takımları…
Tüm bunlar olurken birde siyasetin oyuncağı oldu siyah kırmızı renklerimiz.  Şehri yani bizi temsil ediyor diye desteklediğimiz takımlarda sürekli sen onu tutuyorsun sen onlardan yanasın yaftası yapıştırıldı. Bu şehrin insanı kimseyi değil sadece şehrin takımını destekledi oysa. 
Şimdi yine ne olacak sorusu soruluyor? Aslında herkesin içinde koca bir yara fakat insanların sessizliği beraberinde bir umut ışığının olması. Bir gerçek daha var taraftar desteklediği takımın siyasetin bir parçası olmasından yoruldu. Herkes şunu söylüyor geniş çaplı bir yönetim oluşturulsun ve siyah kırmızı renkler siyaset üstü bir yapıya bürünsün. 
Geçmişe şahit olanlar Mehmet Erdemir dönemini hatırlatıyor. O dönemde her kesimden yönetimde insanların olduğunu ve herkes bu takım bizim diyebiliyordu. Yapılamaz mı ? Bu şehir bu kadar aciz mi ? 
Ne olacak diyoruz bu takım ne olacak ? Biz sesimiz gür çıksın herkese duyuralım kulüpteki çaresizliği dedikçe bizim sözde sesimiz olan Yozgatın güzede basını iki kelam yazmaktan aciz. Neden yazıp takımı gündeme getirmiyorlar ? Doğru onların işi başarı varken yazmak. Galiba siyah kırmızılı takımı yazınca kalemleri aşınıyor. 
Şunu her zaman olduğu gibi bir kez daha anlıyoruz memleketin takımını desteklemek acı ve hüzündür. Ama biz alıştık acılara ve hüzünlere…”
                      ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi