TÜGVA Yozgat ‘Bir Yaz Bin Gelecek Yaz Okulu’ projesinde ortaokullu öğrenciler hem öğrendiği hem de eğlenecek. TÜGVA, kış döneminde gerçekleştirdiği etkinliklere yaz döneminde de devam ettirecek.
Gençlerin gelişimine katkı sağlayacak çeşitli atölye çalışmaları ve etkinliklerin yer alacağı Yaz Okulunda; alanında uzman eğitmenler eşliğinde sanat, bilim, spor ve daha birçok alanda atölye çalışmaları ve açık alan faaliyetleri gerçekleştiriliyor.
Gençlerin hem Kur’an-ı Kerim’i kendi seviyelerine uygun olarak belirlenen sınıflarda güzel okumayı öğrendiği hem de temel dini bilgiler dersi ile dinlerini daha iyi öğrenme fırsatı bulacak. 
Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sav)’ın hayatını hadislerin ışığında kendilerine rehber edinebilme imkanına kavuşan çocuklar yüzme, gezi, akıl ve zeka oyunları ve çeşitli sportif faaliyetler ile de unutulmaz anlar biriktirecek.
TÜGVA, 1 Temmuz - 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek yaz okulu programı için bir duyuru yaptı. 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik olan bu ücretsiz yaz okulu, öğrencilere eğlenceli ve öğretici bir yaz tatili sunmayı hedefliyor.
TÜGVA Yozgat İl Başkanı Ubeydullah Şahan, gençlerin ayrıca çeşitli yarışmalarda hediye kazanma şansı yakalayacağını söyledi.
Şahan, hafta içi her gün Kuran-ı Kerim (Elif Ba), Temel Dini Bilgiler, Hadis ve futbol,sokak oyunları, okçuluk, mangala, satranç, yüzme, ebru, kitap okuma ve çeşitli bilgi yarışmaları gibi derslerin olacağını, ilkokul mezunları ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf ile mezunlarının yaz okuluna başvurabileceğini, yaz okulunun 1 Temmuz 2024 günü başlayarak 6 hafta süreceğini vurguladı. 
Şahan, yaptığı açıklamada başvuruların https://tugvamarketing.powerappsportals.com/yazokulu/ internet adresi üzerinden ve afişlerdeki kare kod bağlantısından yapılabileceği gibi geç kayıtlar vasıtasıyla da başvuruların devam edebileceğini duyurdu.
                    SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi