Türk Kızılayı Ramazan ayına “bu ramazan sensiz olmaz” diyerek başladı.
Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ecz. Faruk İbiş,  “Bu Ramazan Sensiz Olmaz” sloganıyla bir yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek, , hayırseverlerden destek talep etti. 
İbiş, yaptığı açıklamada, Kızılay'ın 156 yıldır iyiliği yayarak toplumun yanında olduğunu belirterek, bu Ramazan'da özellikle Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelere ve Gazze'deki mağdurlara öncelik verdiklerini ifade etti.
HAYIRSEVERLERE ÇAĞRIDA BULUNDU
İbiş, “Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında “Bu Ramazan Sensiz Olmaz” sloganıyla bir yardım kampanyası düzenliyoruz. İhtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını bereketlendireceğimiz gelenekselleşen kampanyamızla milyonlara ulaşmayı hedefliyoruz. Farklı bağış seçeneklerimizle de Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimizin katkılarını talep ediyoruz.  Yardımseverlerimize sunulan gıda yardımı seçeneğiyle, nakdi gıda desteğini veya hazırlanan gıda yardımlarını Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.
 Zekât, Fitre ve Fidye bağışları ile ekonomik durumu iyi olan hayırseverlerimizin dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız. 
İftar ve sahur yardımlarına yapılan bağışlarla Türkiye genelindeki aşevlerimizde kaynayan kazanlarda pişen yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. 
Bayramlık giyim ve hediyelerimizle çocuklarımızın yüzünü güldüreceğiz. Bayramlık bağışlarınızla da daha çok çocuğa ulaşacağız.”
                            Haber Merkezi

Editör: Hakimiyet Gazetesi