Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  Yozgat’ın büyümesi, gelişmesi, Yozgat’ın Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir şehir olması noktasında bir kez daha hizmet ve eser belediyeciliğine devam edeceklerini söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, seçim çalışmaları kapsamında Fatih Mahallesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı. Fatih Mahallesi Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıya mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Konağa girişte meşalelerle karşılanan Başkan Köse sevgi seli arasında kürsüye geldi. 
Başkan Köse, Yozgat’a en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, gönül belediyeciliği anlayışı ile çalışmaları sürdürdüklerini ve 2024 yılının önemli projelerin tamamlanarak hizmete girdiği bir yıl olacağını vurguladı.
Başkan Köse, mahalle ve kente dair gerçekleştirdiği sunum ve bilgilendirmelerin ardından vatandaşlardan gelen önerileri dinledi.


Başkan Köse toplantıda 5 yıl içerisinde yaptıkları projeleri mahalle sakinlerine slayt eşliğinde anlattı. 
 Alt yapı projesinden, üst yapı projelerine, mahalle konaklarından, Büyük Cami ve Millet Bahçesi çalışmalarına kadar 5 yıl içerisinde yap tığı tamamlanan ve devam eden bütün çalışmaları anlatan Köse, ‘’Biz yaptık, anlatıyoruz, inşallah sizlerin sayesinde yapmaya devam edeceğiz. Bu kadar çalışmayı yapmışsak, yapabilmişsek, Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın yani belediye ile iktidarı aynı yerde tutmamızın sayesindedir” dedi.
Yozgat'ta bugüne kadar hiçbir belediye başkanının cesaret edip giremediği büyük alt yapı projesi ni hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Köse, "Başta Cumhur başkanım olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. 5 yıllık görev süre zarfında özellikle Büyük Cami çevresi, Millet Bahçesi, konaklar, park ve bahçeler, yol çalışmalarımız, iş ve yaşam merkezi, gençlik merkezi, şefkat evi projelerine imza attık. Özellikle kimsenin cesaret edemediği ve hiçbir beledi ye başkanının da aslında girmek istemediği altyapı projesini başlattık. Bu proje şehrimiz için hem zorunlu hem de sorumlu olduğumuz bir çalışmadır" diye konuştu.
Yozgat tarihinde benzeri görülmemiş bir altyapı çalışması olan “Asrın Projesi” hakkında konuşan Köse, projenin toplamda 650 milyon liralık bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın 3 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti edeceğini belirtti. 
Bu projeyle şehrin ve vatandaşların ekonomisine katkı sağlanacağını vurgulayan Köse, projenin alt yapı çalışmalarının titizlikle sürdüğünü ve bu projenin Yozgat’ın geleceği için atılmış cesur bir adım olduğunu dile getirdi. Köse, belediye olarak halka hizmet etme anlayışıyla çalıştıklarını ve şehrin gelişimi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olduklarını vurgulayarak, Yozgat’ın daha güzel bir geleceğe doğru ilerlediğini ifade etti.
Başkan Köse, Yozgat’ın her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, mazeret değil hizmet ürettiklerinin altını çizdi.
Başkan Köse, “Yozgat Belediyesi olarak 5 yılda hem hizmet hem de gönül belediyeciliğimizi ön plana çıkardık.  Pandemiye, ekonomiye ve deprem felaketine rağmen çok büyük işlere imza attık. Kimsenin cesaret edemediği başarılamaz dediği işlere giriştik. Her şeye rağmen bunları görmeyen, duymayanlar, bu işleri söyleyemeyen söyletmeyenler var. Biz seçildiğimiz günde beri pek çok ilke imza attık imza atmaya da devem edeceğiz. Hiç kimsenin cesaret edemediği alt yapıya girerek elimizi değil gövdemizi bu taşın altına koyduk. Yeter ki bu sorunlar çözülsün dedik. Hem sağlığımızı düşündük hem de kesemizi düşündük. Bu güne geldiğimizde mahallelerimizde değişimi görüyorsunuz, parklarımızda, bahçelerimizde, kaldırımlarımızda, bulvarlarımızda ışıklandırmalarımızda bu ile çok hizmetler yaptık. Sizlerin de desteğiyle ve gayretiyle bu görevimizi layıkıyla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Başkan Köse, sosyal medyada yaptığı paylaşımda kendisine gösterilen sevgiye kayıtsız kalmadı.
Başkan Köse, “Gönüllerin Fatihi  "Fatih Mahallesi"
Fatih Mahallemizde düzenlediğimiz toplantımızda konağımızı hınca hınç dolduran, destekleri ile bize güç veren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yüce Mevla'm birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.                     ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi