Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisi tarafından düzenlenen açık hava mitinginde Belediye Başkanı Celal Köse’ye 31 Mart seçimlerinde destek istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardeşim Celal Köse ile hizmetimiz daha güçlü devam edecek” dedi.
MİLLETE HİZMETKARIZ
Yozgat'ta coşkulu kabalıkla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halka hitap etti. Millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldiklerini belirten Erdoğan, "Şimdi 31 Mart'ta seçilecek olan yerel yönetimdeki kardeşlerimle, Celal Köse kardeşimle ve tüm diğer ilçelerdeki belediye başkanı kardeşlerimle Yozgat'ımıza hizmetimiz şüphesiz ki çok daha güçlü olacaktır" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetlerinin eser ve hizmet siyaseti olduğunu, millete efendilik taslamaya değil, hizmetkar olmaya talip olduklarının altını çizdi.
YAPARSA AK PARTİ YAPAR
Yozgatlıları "Kırattan atın olsun, rüzgar kanadın olsun, şu Bozok yaylasında gönlüm Yozgat'ın olsun." sözleriyle selamlayan Erdoğan, "5 yıl sonra gönüllerimizi tekrar buluşturan Rabb'ime hamdediyorum” açıklamasını yaptı.
Yozgat'a geçen yıl 26 Nisan'da gelmeye niyetlendiğini, bu vesileyle hem Yozgatlılarla kucaklaşmayı hem de hızlı tren hattının açılış sevincini paylaşmayı planladıklarını aktaran Erdoğan, bunun son anda mümkün olmadığını, kendisini temsilen Fuat Oktay'ın şehre geldiğini hatırlattı.
Yozgatlılara hızlı trenden memnun olup olmadıklarını soran Erdoğan, "Tekrar hayırlı uğurlu olsun, yaparsa AK Parti yapar. Yine AK Parti yapacak. Öyle sağa sola savrularak birileri kalkıp da 'bir şeyler yapalım' derse buna da aldanmayın. Cumhurbaşkanı kardeşiniz sizin hizmetinizde" diye konuştu.
Sorgun ve Akdağmadeni istasyonlarının açılmasıyla daha fazla vatandaşın hızlı trenin konforundan istifade etmeye başladığını dile getiren Erdoğan, "Rabb'im ömür, milletimiz de destek verdikçe sizin için çalışmaya devam edeceğiz, yeter ki Yozgatlılar olarak bizden duanızı, desteğinizi esirgemeyin. Allah'ın izniyle gerisi bizim için mesele değildir. Sorun mu var, çözeriz. Engel mi var, aşarız. Sıkıntı mı var, gideririz. Saldırı mı var, göğsümüzü siper ederiz. Yozgat bizimle olduğu müddetçe gerekirse 7 düvele meydan okumaktan çekinmeyiz." değerlendirmesini yaptı.
114 MİLYAR LİRA YATIRIM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat mitinginde yaptığı konuşmada, “Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazır hâle getirmek için yoğun bir çabanın içindeyiz. Bu anlayışla Yozgat’a 114 milyar liraya yakın yatırım yaptık” diye konuştu.

Başkan Erdoğan, Yozgat'a bugüne kadar 114 milyar liraya yakın yatırım yaptıklarını söyleyerek eğitim, spor, sosyal yardım, sağlık, ulaşım, altyapı ve üstyapı alanındaki yatırımları anlattı.
Erdoğan, konut ve millet bahçesi inşaatları hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, gelecek dönemde Kadışehir ve Yenifakılı'ya da doğal gaz hizmeti götürüleceğini belirtti.
TÜRKİYE’NİN İLK ŞEHİR HASTANESİNİ YOZGAT’TA AÇTIK”
Şehirleri Türkiye Yüzyılı’na hazır hâle getirmek için yoğun bir çabanın içinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla Yozgat’a 114 milyar liraya yakın yatırım yaptıklarını açıkladı.
Eğitimde, toplam 2 bin 531 adet yeni derslik inşa ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehrimize Bozok Üniversitesini kazandırdık. Araştırma ve Uygulama Hastanesini kurduk. Gençlik ve sporda, 7 bin 625 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. Farklı branşlarda toplam 50 adet spor tesisi yaptık. İhtiyaç sahibi Yozgatlı vatandaşlarımıza 4 milyar lira kaynak aktardık. Sağlıkta, toplamda bin 250 yataklı 16 hastanenin de aralarında olduğu 44 adet sağlık tesisi inşa ettik. Türkiye’nin ilk şehir hastanesini Yozgat’ta açtık” diye ekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında ulaşım, altyapı ve üstyapı alanındaki yatırımları anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut ve millet bahçesi inşaatları hakkında da bilgi vererek gelecek dönemde Kadışehir ve Yenifakılı'ya da doğal gaz hizmeti götürüleceğini belirtti.
YOL ARKADAŞLIĞIMIZ DEVAM EDECEK
Erdoğan, şöyle devam etti:
"Bizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz ve Yozgat'ın yol arkadaşlığını devam ettireceğiz. Yozgatlı kardeşlerim bizi şimdiye kadar girdiğimiz 17 seçimden hiçbirinde yalnız bırakmadı. Her seferinde Türkiye'ye örnek olacak rekor oy oranlarıyla bize destek verdiniz, bize yoldaşlık ettiniz. En son, 14-28 Mayıs seçimlerinde Yozgatlılar olarak milli iradenin sarsılmaz kalesi olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz. Milletvekilliğinde ne verdiniz yüzde 73, cumhurbaşkanlığında yüzde 76,4 bu oy oranlarıyla Cumhur İttifakı'na sahip çıkan siz kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun."
Yozgat'ın verdiği oy oranıyla Türkiye'de 4'üncü sıraya yerleştiğini ifade eden 


Mitingde, Yozgat'a yapılan yatırımlar hakkında bir video da gösterildi.
                              ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi