ÇETİN MERMERTAŞ
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, Çölyak hastalığı konusunda farkındalık oluşturacaklarını ve bu konuda yapılan her çalışmaya destek vereceklerini söyledi.
Yozgat Belediyesi çölyak hastası vatandaşlara hem destek vermek hem de hastalık hakkında farkındalık yaratmak amacıyla çalışma başlatacak. 
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, toplumun her kesimine samimi dokunuşlar yapmayı sürdürüyor. Mütevazi kimliği ve yaklaşımlarıyla takdir toplayan Nagihan Köse, programında olmamasına rağmen anlamlı bir ziyaret gerçekleştirerek, çölyak hastası çocukla buluştu.
Çölyak Hastası Fatma Berra Şahbaz’ı evinde ziyaret eden Nagihan Köse, bir süre sohbet etti. Annesi Serap Şahbaz ile süre görüşen Nagihan Köse, talep ve beklentilerini dinledi.
Kızının çölyak hastalığını duyurmak istediğini aktaran Serap Şahbaz, Nagihan Köse’den destek istedi.
Buğday gluteni ve diğer tahıllardaki benzer proteinlerin tüketilmesi sonucunda ortaya çıkan ince bağırsak emilim bozukluğu olarak adlandırılan Çölyak hastalığına dikkat çekmek için proje hazırlayacaklarını dile getiren Nagihan Köse, sorunların çözümü için adımların atılacağı müjdesini verdi.
Yozgat’ta  221 civarında çölyak hastasının bulunduğunun altını çizen Nagihan Köse, sadece glutensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için çalışma yapacaklarını söyledi.
Glutensiz ürünlerin yer aldığı gıda destek paketlerinin çölyak hastalarına ulaştırmayı planladıklarına değinen Nagihan Köse,  Piyasada az bulunan ve yüksek fiyatlara satıldığı için çölyak hastalarının almakta güçlük çektiği ürünlerin düzenlediği dağıtımını sağlayacaklarını ifade etti.
Toplumun tüm kesimlerinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik hizmetler üretileceğini belirten Nagihan Köse, “Çölyak hastalığı bulunan vatandaşlarımızı tespit edeceğiz.. Tüketebildikleri glutensiz ürünleri belirleyeceğiz. Hazırlayacağımız özel gıda paketlerini ulaştıracağız. Kentte ikamet eden çölyak rahatsızlığı bulunan tüm vatandaşlarımız bu hizmetimizden yararlanmasını sağlayacağız” dedi.
Yozgat’ta yaşayan tüm vatandaşları önemsediklerini ve onların sorunlarını çözmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren Nagihan Köse, çölyak rahatsızlığına dikkat çekmek, farkındalık oluşturacaklarını sözlerine ekledi. 

Editör: Hakimiyet Gazetesi