Başkan Köse, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Asırlar boyunca bağımsız yaşamış aziz milletimizin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Köse  mesajında, "Cumhuriyet, büyük Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir. Şan, şeref ve destanlarla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında da ülkemizin ve milletimizin daha ileriye gitmesi için çalışıyoruz.
Cumhuriyetimizin 100 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren aziz milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur.
Gönülleri kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan ülkemiz emin adımlarla geldiği 2023 hedefinden sonra, 2053 ve 2071 hedeflerine de aynı azim ve kararlılıkla yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, azimle, omuz omuza verip çalışacağız.
Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan kılan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Yozgatlı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi