Yozgat’ta Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı, düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak. 100. Yıl coşkusu, şehrin dört bir yanını saracak.
Ulu Önder Atatürk'ün "Benim en büyük eserim" dediği Cumhuriyet, asırlık bir abide gibi dimdik ayakta. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarıyla inşa ettiği Cumhuriyet, bugün 100 yaşında.
Türkiye, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına hazırlanıyor. Tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlıklar aralıksız devam ederken, 2 gün düzenlenecek farklı etkinliklerle 100. Yıl coşkusu tüm şehri saracak.
YAŞASIN CUMHURİYET 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu sene coşkuyla kutlanacak. Her yıl 29 Ekim günü ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde milli bayram olarak kutlanıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesinden bu yana tam 100 yıl geçti.
Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve Türk milletinin seferberliği ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümü coşkusu Yozgat’ta da yaşanacak. 
HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Yozgat genelinde, bu yıl 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı kutlamaları hazırlıkları tamamlandı.
Yozgat, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde Yozgat, Cumhuriyet sevgisi ve birlik duygusuyla dolup taşacak. Bu özel günün unutulmaz anılarla dolu bir kutlama olmasını bekliyoruz. Giresun halkını, kutlama etkinliklerine katılmaya ve coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.
KUTLAMALAR 
BUGÜN BAŞLIYOR
Yozgat’ta Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları bugün start alacak. Valilik tarafından hazırlanan program kapsamında Bugün 13.00’de şehitlik ziyareti gerçekleştirilecek. Ardından 13.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek. 
Bugün Saat 14.00’de Kent Park İtfaiye Arkası Mevkiinde 100’üncü yıl hatıra ormanı ağaç dikimi yapılacak. 
Bayram kutlamaları yarın saat 09.30’da Valilik makamında tebriklerin kabulü ile devam başlayacak. Daha sonra bayram töreni saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Saat Kulesi-Yimpaş AVM  arasında Fener Alayı gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Resepsiyonu saat 19.00’da Valilik Fuaye Alanı’nda verilecek.                      SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi