Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ulaştırdı.
"Kardeşliğimiz Hayırla Bereketlensin, Beklenen Sensin" temasıyla yardım kampanyası TDV görevli ve gönüllüleri ile yardım faaliyetleri gerçekleştiriliyor.
Ramazan ayı münasebetiyle başlatılan yardım kampanyası ile   ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı gerçekleştirildi.
Hayırsever vatandaşların destekleriyle temin edilen ihtiyaç malzemeleri, İl Müftüsü Ali Gülden’in de katılımı din görevlileri tarafından mahallinden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. 
Müftü Gülden, her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da her alanda vatandaşların hizmetinde olduklarını, hayırseverlerimizin destekleriyle Ramazan-ı Şerifin ilk günlerinde görevlilerce belirlenen ailelere gıda paketleri ulaştırdıklarını vurguladı. 
Ramazan yardımlarına dair açıklamalarda bulunan Gülden, "Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan’da ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofrasına bir lokma aş olmak ve onlara bayram sevinci yaşatmak için böyle bir yardım kampanyası düzenledik. İl Müftülüğümüz ve Vakıf Şubemiz organizasyonu ile sahaya inen din gönüllüsü kardeşlerimiz, hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında bir hayır köprüsü oluşturdu. Ramazan ayı öncesi birçok ailenin yüzünü güldürdük. Desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza ve din görevlisi kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.
Müftü Gülden ayrıca, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan alışveriş çeklerini de ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını kaydetti.               SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi