Yozgat’ta 2012 yılında kurulan Ata Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Geliştirme Derneği tarafından, gençleri havacılık ve doğa sporlarına yönlendirmek, çevre bilincini artırmaya yönelik etkinlikler devam ediyor. 
Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından uygulamaya konulan 'Bağımlılıkla mücadele için hobilere yönelme' projesi kapsamında 'Dağcılık ve Kampçılık' konusu uygulamalı eğitim çalışması yapıldı. Katılımcılara dağa tırmanma teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından spor vadisinde organize edilen etkinlikte, Yozgat Ata Sportif Havacılık ve Doğa Sporlarını Geliştirme Derneği Başkanı Beden eğitimi öğretmeni Murat Balcı, katılımcılara önce dağcılık sporu ve tırmanma esnasında kullanılacak malzemeleri hakkında bilgi verdi. Ardından da katılımcılara teknik bilgiler verildi, Spor Vadisi tırmanma duvarına iple tırmanmalarına yardım edildi. Etkinliğe Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu da katıldı.
Murat Balcı, "2012 beri Yozgat'ta gençlere havacılık ve doğa sporlarını tanıtmaya çalışıyoruz. Amacımız Yozgat gençliği doğadan uzaklaşmasın, haşır neşir olsun, havacılık öğrensin, doğaya çıktıkları zaman da doğayı korusunlar. Tek derdimiz bu. 
Bugün bir etkinlik yapıyoruz. Üniversite gençliğine ve halktan gelen talepler doğrultusunda Yozgat Spor Vadisi'nin tırmanış duvarında temel tırmanış eğitimleri veriyoruz. Amacımız burada güzel bir tırmanış duvarı varken halkımız kullanabilsin. Tabii halk bunu kullanabilsin derken herkesin kullanımına açık değil. Burada bir eğitmen ve teknik güvenlik malzemeleri olmadan da tırmanışın doğru olduğunu düşünmüyorum. 
Belirli zamanlarda biz burada etkinlik yapıyoruz ki etkinlik yaparken de internet ortamında paylaşıyoruz. Etkinliğimiz herkese açık" dedi. Haber Merkezi 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi