Yozgat’a doğalgaz arzını sağlayan Sürmeligaz, yatırımlarını sürdürüyor.  Geçen yıl lisansa eklenen Aydıncık’ta doğalgaz çalışmalarının startı verildi.  Aydıncık’ta ilk kazma vurulurken, yaklaşık 11 km yatırım yapılacak.
Sürmeligaz, gerçekleştirdiği yatırımlarla da en ücra noktaları da doğalgazla buluşturuyor. İl ve ilçe merkezlerinin ardından beldeler de doğalgaza kavuşuyor. Sürmeligaz İl Müdürü İhsan Salman,  gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi verdi. Salman, Yozgat il merkezi başta olmak üzere 11 ilçe, 7 belde ve 2 Organize Sanayi Bölgesi’ne doğalgaz ulaştırdıklarını söyledi.
Salman, Aydıncık ilçesini de doğalgaz ile buluşturacaklarının altını çizerek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
Salman, “Aydıncık ilçemiz 10/03/2022 tarihinde lisansımız eklenmiştir. Şirketimiz tarafından tüm hazırlıklar yapılarak 2023 yılı yatırım programına alınmıştır. Aydıncık ilçemize ilk kazma 04/07/2023 tarihinde vurulmuş olup yaklaşık 11 km yatırım yapılacaktır. Şirketimiz tarafından tüm altyapı çalışmalarının tamamlanıp bu yıl içerisinde gaz arzının sağlanması planlanmaktadır” dedi.
Sürmeligaz İşletme Müdürü Salman, Yozgat’ta güvenli ve ekonomik gaz arzı için yoğun çalışma içerisinde olduklarını ifade etti.  Salman, 2006 yılından bu yana yatırımların devam ettiğini aktardı. Yozgat merkezin yanı sıra ilçelerde de doğalgaz kullanımının yaygınlaştığına vurgu yapan Salman, doğalgazın hem konforlu hem ekonomik hem de güvenli olduğunu belirtti.
Çalışmalarında ‘önce güvenlik’ ve ‘çevreyi koru’ sloganlarını önemsediklerini, vatandaşların ve çalışanlarının güvenliğini tehlikeye sokacak herhangi bir faaliyette bulunmadıklarını, kontrol faaliyetleri ve kaçak arama işlemlerinin periyodik olarak yapıldığını vurgulayan Salman, vatandaşlara doğal gaz konforunu kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunmanın şirket misyonları içerisinde yer aldığını ifade etti.
Abonelerine doğalgaz rahatlığını hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Salman, şehirlerin doğal gaz ile nefes aldığını, temiz hava solumanın insanlar üzerinde pozitif etki sağladığını belirterek, artık insanların sağlıklı nefes aldığını, ekonomik yakıt kullandığını, kömür isinden külünden kurtulduğunu, odun kovası taşımanın unutulduğunu, hanımların ve özellikle yaşlıların rahata kavuştuğunu dile getirerek henüz abone olmamış vatandaşları doğal gaza abone olmaya ve bu konforu yaşamaya davet etti.                    SEVİLAY KAYAASLAN
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi