Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engelli vatandaşların cami hizmetlerinden azami derecede istifade edebilmesini temin etmek, cami merkezli din hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla başlatılan “Engelsiz Cami, Engelsiz İbadet” projesi kapsamında İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğünce Ramazan Ayı’nda cami buluşması ve iftar programı düzenledi.
Yozgat İl Müftülüğü tarafından engelli bireylerin cami hizmetlerinden daha çok istifade etmesini sağlamak amacıyla “Engelsiz Cami- Engelsiz İbadet” projesini yürütülüyor. Bu çerçevede toplumun önemli bir kesimini teşkil eden engelli bireylerin de caminin manevi ikliminde buluşmalarını sağlamak, engelliler arasında konuşmayı temin-etmek ve onları sosyal ortamlarda daha fazla görünür kılmak için engellilere yönelik “Engelsiz Cami Buluşması’’ programının geçekleştirildi.
Bilal Şahin Camii’nde yapılan buluşmada din görevlileri tarafında Kur’an-ı Kerim ve kaside okundu.
 İl Müftüsü Ali Gülden, “Kıymetli Kardeşlerim, Yüce Mevlamız Mü’minler ancak kardeştir buyurarak bizleri birbirinin kardeşi kılmış, bunun gereği olarak da her daim birbirimize yardımcı olmamız gerektiğini bildirmiştir. Şu imtihan dünyasında engelli ya da engelsiz herkes insan olma onuruna yaraşır bir şekilde yaşama hakkına sahiptir. Bizlere yakışan her bir kardeşimizin huzurlu bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için maddi/manevi gayretimizi ortaya koyabilmektir. Cami buluşmamıza katıldığınız için herbirinize teşekkür ederim. Ramazan ayının bereketi üzerimize olsun” ifadelerini kullandı. 
Cami buluşması akabinde engelli vatandaşlarımız ve ailelerine İl Müftülüğünce hazırlanan hediyeler İl Müftüsü Gülden tarafından takdim edildi. 
Ayrıca Fransa Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Derneklerinin katkılarıylaorganize edilen iftar programında bir araya gelindi.  
                         HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi