Sarıkaya’da hizmet verecek olan ilk fizyoterapi merkezi ve danışmanlık merkezi ESKA Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi, Osmangazi Mahallesi Hastane Caddesi açıldı. Merkez, hem Sarıkaya’ya hem de çevre ilçelere hizmet verecek.
‘Hareket özgürlüktür’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan ESKA Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi Manuel terapi, bel fıtığı, bel ağrısı, boyun fıtığı, boyun ağrısı, boyun düzleşmesi, sırt ağrıları, kulunç ağrıları, kireçleme, kırık, kanal daralması, omuz yırtığı, topuk dikeni, tenisçi dirseği, inme (felç) fibromiyalji, kifoz (kamburluk) skolyoz, kas ağrıları, spazm ve diğer tüm kas-iskelet sistemi bozuklukları gibi bir çok alanda vatandaşlara danışmanlık hizmeti sunuyor.
Fizyoterapist Kaan Yılmaz, Sarıkaya’da daha kaliteli ve ağrısız günler için vatandaşlara hizmet etmenin gururunu yaşadığını söyledi. Fizyoterapi alanında aldığı eğitim ile vatandaşlara sağlıklı yaşam sunmayı amaçladığına değinen Yılmaz,  Fizyoterapi danışmanlığı almak isteyenleri de merkeze davet etti. Sağlığına önemine değinen Yılmaz,  fizyoterapinin tanımında sağlıklı bireylerin hayatına anlam katmak, hastalıktan korumak veya iyileştirmek, hasta kişilerde teşhis konduktan sonra daha sağlıklı bir hale getirmek üzere tedavisini sağlamaktır. Bu konuda da vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz” dedi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi