Yozgat’ın en eski mahallerinden olan Eskipazar Mahallesi, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’yi bağrına bastı. Seçim çalışmalarına devam eden Belediye Başkanı Celal Köse, Eskipazar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle Konağı’nda gerçekleştirilen ‘Komşularla Buluşuyoruz’ programına meşalelerle karşılanan Başkan Köse, sevgi seli içerisinde salona girdi.
Başkan Köse, 31 Mart yerel seçimler sonrası sıklaştırdığı mahalle ziyaretlerinde sıradaki durağı Eskipazar Mahallesi oldu. Eskipazar Mahallesi sakinleri, Başkan Köse’yi mahalle girişinde alkışlarla karşıladı. Başkan Köse’ye “Hoş geldin” diyen mahalle sakinleri, yeni dönemde yürüteceği çalışmalarda başkana destek sözü verdi. 
AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan ve Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse’nin de katıldığı ev toplantısında mahalle sakinleri seçimlere hazır ve Celal Köse’den yana kararlı olduklarını yansıttı.
AK Parti Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse seçim programları kapsamında Eskipazar mahallesinde vatandaşların konuğu oldu. Mahalle sakinleri tarafından büyük bir sevgi seli ve çiçeklerle karşılanan Başkan Köse, yansıtılan kararlıktan dolayı memnuniyeti dile getirdi.
Belediye Başkanı Celal Köse Eskipazar Mahallesi Konağı’nda gerçekleştirdiği toplantıda, yürütülen hizmet ve yatırımlarla ilişkin sunum yaptı. 
Geride kalan 5 yıllık dönem içerisinde önemli hizmetleri  hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Köse, 27  mahalleye hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını, altyapı ve üst yapısıyla birçok hizmeti hayata geçirdiklerini kaydetti. 
Asrın projesi olarak nitelendirilen alt yapı projesi ile ilgili mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Köse,, mevcut içme suyu şebekesinin üçte birinin kansere davetiye çıkaran asbestli borulardan oluştuğunu ve bu durumun gelecek nesiller için risk oluşturduğuna dikkat çekti. 
Seçimler öncesinde alt yapı projesine start verdiklerinin hatırlatan Başkan Köse,  çalışmaların yüzde 75 seviyelerine ulaştığını vurguladı.
Başkan Köse, “Projemiz bittikten sonra; İçme suyu hattında ki yüzde 67 kayıp-kaçak oranını en aza indirerek, hem ekonomik olarak hem de iş gücünden tasarruf sağlayacağız. İçme suyu hattımızı oluşturan asbestli boruların tamamını değiştirerek, şehrimize 100 Yıllar boyu hizmet verecek alt yapımızla içme suyumuzu daha sağlıklı hale getireceğiz. Gelecek nesillerimize sağlıklı ve uzun ömürlü bir hizmet bırakacağız” dedi.
Başkan Köse, “Bir başka güzeldin “Eskipazar”
Komşularımızla buluşmaya devam ediyoruz. Eskipazar Mahallemizde düzenlediğimiz buluşma programımızda Eskipazar Mahalle Konağımızı dolduran yoğun ilgi ile destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Biz birlikte güzeliz, birlikte Yozgat’ız… Yüce Mevla’m birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.      ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi