Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, seçim çalışmaları kapsamında şehrin önemli bir ekonomik noktası olan Küçük Sanayi Sitesi'nde esnaf ile bir araya geldi. Ziyarette, esnafın taleplerini dinleyen Başkan Köse, şehrin her alanına yönelik çözümlerini paylaştı.


Kahvaltılı toplantı düzenleyen Köse, sanayi esnafının dert ve taleplerini dinledi. Oldukça sıcak ve samimi ve bir ortamda gerçekleşen programda esnafın karşılaştığı sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Başkan Köse, ahilik kültürü çerçevesinde birlik ve beraberlik içinde sorunların üstesinden geleceklerini söyledi. 
Yozgat’ta güzel hizmetler yaptıklarını belirten Köse, insan odaklı yönetim anlayışını benimseyerek belediyecilik hizmetlerini gerçekleştireceklerini ifade etti. Toplumun her kesimiyle bir araya geleceklerine dikkat çeken Köse, “Gücümüzü milletten alıyoruz. Vatandaşımıza hizmet için yola çıktık sizlerin bu ilgisi ve teveccühü bize güç vermektedir. İnşallah hep birlikte gücümüze güç katarak Yozgat’a hizmetler yapacağız” dedi. 
Yozgat’ın sadece kent merkezinden ibaret olmadığına dikkat çeken Köse, Yozgat’ı çanak içerisinden kurtarıp, yeni yerleşim alanlarına kavuşturacaklarını ifade etti. ,


Vatandaşların görüşlerine önem vereceklerinin altını çizen Köse, şehir içerisinde kalan sanayi sitesinin de sorunlarını gidereceklerini kaydetti. Yozgat’ın her noktasında çalışmalarının olduğunu aktaran Köse, Esnaf ve sanatkarın yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Başkan Köse, esnaf ve sanatkarın aynı zamanda bu toplumun temelini oluşturan Ahilik kültürünün sürdürücüsü olduğunu belirterek, bu kapsamda çeşitli projeler üzerinde çalışmaları olacağını aktardı. 


Esnaf ve sanatkarın sorunlarını bildiğini kaydeden Başkan Köse, Çalışan üreten ve şehre hizmet eden sanayi esnafıyla iç içe olmaya devam edeceklerini dile getirdi.
‘Biriz, beraberiz, birlikte güçlüyüz’ diyen Başkan Köse, kentin sosyal ve ekonomik hayatında önemli rol oynayan Sanayi Sitesi esnafının ihtiyaç ve talepleri hakkında görüşmelerde bulunarak esnafa; hayırlı işler, hayırlı kazançlar ve kolaylıklar dileğinde bulundu.                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi