Üniversite kayıtlarının başlamasıyla Yozgat’ta kiralık ev hareketliliği arttı. Sektör temsilcileri ev sahiplerinin kısa dönem oturacakları ve tahliye kısmında sorun çıkarmayacakları düşüncesiyle kiracı olarak öğrencileri tercih etmeye başladığını belirtti.
Yozgat’ta  Üniversite kayıtları 28 Ağustos itibariyle başladı. Öğrenciler, yeni eğitim döneminde barınma ihtiyacını karşılamak isterken eşyalı evlere talep gösteriyor.
Hane Emlak Sahibi Zehra Baykurt Şerefli, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi öncesinde üniversite kayıtlarının başladığını ve öğrencilerin kiralık ev taleplerinin arttığını söyledi. Öğrencilerin eşyalı evlere talep gösterdiklerine değinen Şerefli,  Üniversite kayıt dönemlerinde kiralık evlere her zaman talebin arttığına vurgu yaptı. Yozgat’ta geçmiş yıllara nazaran öğrencileri bakış açısının değiştiğine vurgu yapan Şerefli, ev sahiplerinin öğrencilere sıcak baktıklarını vurguladı.
Kiralık ev fiyatlarının son dönemde artış gösterdiğinin altını çizen Şerefli, “ "Kiracı olarak öğrenciler tercih edilmeye başladı. Kısa dönem kalmaları ve birden fazla kişi kalarak yüksek kira ödeyebildikleri için öğrenciler tercih ediliyor. Eskiden durum tam tersiydi, herkes kiralık ev bulabiliyordu. Aileler kiracı olarak tercih ediliyordu. Şimdi ise öğrenciler sadece okul döneminde kirada kalıyor. Birden fazla öğrenci kalıyorsa en üst sınıfta olanlara kira kontratı yapılıyor" dedi.
                                      HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi