Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, evlilik çağına gelmiş ve aile kurmayı amaçlayan gençler için hazırlanan Evlilik Öncesi Eğitim Programı' düzenliyor. Yozgat’ta programa 321 çift katılırken, Şubat ayında yaşanan deprem nedeniyle sayının geçen yıllara oranla düştüğü belirtildi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bekarlara ve evlilik hazırlığı yapan çiftlere ‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı’ düzenliyor.
Sağlıklı bir aile yapısına sahip olmaları için bekarlara ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik ‘Evlilik Öncesi Eğitim Programı’ Yozgat’ta da ilgi görüyor.
Bu çerçevede bireylerin evlilik öncesinde ve evlilik esnasında karşılaşma ihtimali olduğu zorluklara yönelik eğitimler veren bakanlık, bireylerin hukuki olarak bulunan haklarına yönelikte bilgilendirmeler yapıyor. 
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, ailenin bir çocuğun en güvenli alanı olduğunu belirterek, bu alanın sağlam temeller üzerine inşa edilmesi için ebeveynlerin anne-baba olmadan önce iyi birer eş olmayı öğrenmeleri gerektiğini, 2013 yılında başlattıkları Evlilik Öncesi Eğitim Programının hedefinin de gençlerin uzun ömürlü ve sağlıklı evlilikler tesis etmelerine katkı sunmak olduğuna söyledi.
Neşeli, "Evlilik Öncesi Eğitim Programımız ile gençlerimizin evlilik ve aile hayatını bir bütün olarak görebilmelerini, birbirleriyle doğru iletişim kurabilmeleri için gereken temel becerileri kazanmalarını sağlıyoruz" ifadesini kullandı.
Eğitimlerin, alanında uzman eğiticiler tarafından verildiğini dile getiren İl Müdürü Neşeli, evlilik çağına gelmiş ve aile kurmayı amaçlayan her gencin Evlilik Öncesi Eğitim Programından yararlanabildiğini kaydetti.
İl Müdürü Neşeli, Evlilik Öncesi Eğitim Programını yaygınlaştırılmasının amaçlandığına değinerek, Yozgat’ta bu yıl 321 çifte eğitim verildiğini aktardı.
İl Müdürü Neşeli,  “Evlenecek olan gençlerimize evlilik hayatı hakkında genel fikir sahibi olmaları için aktif iletişim kurma, aktif dinleme sağlıklı iletişim, evlilik hukuku, evlilikte karşılaşabilecekleri sorunlar, çatışmalar nasıl önlenir, evlilikte stres unsurları nasıl azaltılır gibi konularda bir eğitim programı hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.     SEVİLAY KAYAASLAN
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi