Evlerde Gönül Mesaisi sloganıyla başlatılan ve taburcu olan hastalar ile iletişime geçerek kabul etmeleri durumunda ziyaret gerçekleştiren Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, ameliyat olduktan sonra taburcu olan Yaşar Toprak isimli hastayı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel’in, süpervizör Osman Dalkılıç’ın da katıldığı hasta ziyaretinde Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, evlerde gönül mesaisi programının her hafta devam edeceğini söyledi. 
Başhekim Kozan, hastaları evlerinde ziyaret etme uygulamasının hasta memnuniyetini artırmayı konusunda hedeflenen noktaya ulaştığını belirtti. Ev ziyaretlerinin hastaların tedavi sürecine olan katılımını ve motivasyonunu artırdığını ifade eden Kozan, hastaların ev ortamında daha rahat hissettiklerini ve sağlık hizmetlerine olan güvenlerinin pekiştiğini söyledi.
Kozan ziyarette şu açıklamaları yaptı : “Evlerde yaptığımız ziyaretler sayesinde taburcu olmuş hastalarımızın duygu ve düşüncelerini daha net bir şekilde görebiliyoruz. Hastaların servislerde kaldıkları günlerde varsa yaşadıkları sorunları, daha iyi olabileceğini düşündükleri uygulamaları dinliyoruz. Yaşar amcamıza ve ailesine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Toprak ailesi hastanede tedavi sürecinde ve sonrasında yaşadıklarını bizlerle paylaştılar bu tecrübelerden faydalanarak özverili çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 
Hastanede gördüğü tedavi sonrasında memnuniyetini dile getiren Yaşar Toprak ise şöyle konuştu : 
“Hayatımda iki defa hastaneye gittim. Şehir hastanesine ilk gidişim. Ameliyatımı gerçekleştirilen Hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Hastanemiz her konuda dört dörtlük. Yemeklerinden, temizliğine, hemşirelerin ilgisine çok güzel. Allah böyle yerlerin eksikliğini vermesin. Başhekimimiz Mustafa bey ve ekibine ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederim. Bende dışarıya çıktığımda hastanedeki hocamızı ve yönetimi ziyaret edeceğim.”
Yozgat Şehir Hastanesi’nin ‘Evlerde gönül Mesaisi’ uygulamasının, hastaların sağlık durumlarının izlenmesi ve gerekli takibin yapılması açısından büyük önem taşıyor. Evde yapılan ziyaretlerde hastaların genel sağlık durumları değerlendirilirken, tedavi sürecinde yaşanan herhangi bir sorunun da erken tespit edilmesi hedefleniyor. Yarım saat süren ziyaret sonrasında hatıra fotoğrafı çektirildi.” 
                                        HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi