Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediyesi Bozokspor’un Bingöl  temsilcisi Murat 2020 Gençspor deplasmanında uğradığı saldırıya sert tepki gösterdi.
Yaşananların futbol adına kara bir gün olarak değerlendiren Başkan Köse, Bozokspor’un şampiyonluğunun hiçbir şekilde engellenemeyeceğine dikkat çekti.
Başkan Köse açıklamasında şunları kaydetti:
“Bölgesel Amatör Lig 11. Grup'ta açık ara lider Yozgat Belediyesi Bozok Sporumuza 19. Hafta Mücadelesi için gittiği Bingöl deplasmanında yapılanlar yeşil sahalarda ki spora gölge düşürmüş futbol adına kara leke olarak tarihe geçmiştir.
Daha Bingöl'de takımımızın kaldığı otelden başlayarak, maçın oynanacağı Genç İlçe Stadyumuna kadar gerçekleştirilen sistematik saldırılar ve tahrikler, takımımızın stadyuma ulaşması ile bir başka boyuta taşınmış adete takımımız linç edilmeye çalışılmıştır.  Maç öncesi ısınmaya çıkan takımımıza sahaya giren taraftarlar saldırırken maçın hakemi ise yaşananlara hem göz yummuş hemde tam bir güvenlik önlemi alınmadan maçın başlamasına karar vermiştir.
Yozgat Belediyesi Bozok Sporumuz her şart ve koşulda Yiğitler Diyarı Yozgat'ımızı en iyi şekilde temsil etmek için sahaya çıkmış bu kezde hakem tiyatrosu sahne almaya başlamıştır.
Maçın başlaması ile birlikte tüm takdir haklarını Bingöl ekibi Murat 2020 Genç Spor'dan yana kullanan hakem, oyuncularımıza adeta ceza vermek için fırsat kollamış ve bu isteğindede başarılı olmuştur. 11 Sarı Kart, 3 Kırmızı Kart, uzaktan yakından alakası olmayan 1 penaltı ve lider takımımızın hakem eliyle çalınan 3 puanı bugüne damga vurmuştur.
Yiğitler Diyarı Yozgat'ın yiğit evlatları Yozgat Belediyesi Bozok Sporumuzun şampiyonluk yürüyüşünü engellemek adına 12 Bingöl Spor tarafından günler öncesinden başlatılan ve bugün ki rezilliklerle zirve yapan algı ve engelleme çalışmaları bizleri yolumuzdan döndüremez.
Yozgat Belediyesi Bozok Spor yönetimi, teknik heyeti, futbol takımı, şehri ve taraftarı bu zamana kadar sahada ki verdiği mücadele ile tertemiz ve helal kazanılmış puanları ile şampiyonluk yürüyüşüne devam edecek, bugün bu rezaletin sebebi olanları ise tarih sayfaları kara leke olarak kaydedecektir. 
Hep Birlikte Bir Ağızdan
Tek Yürek Tekrar Ediyoruz
YOZGAT BELEDİYESİ BOZOK SPOR ŞAMPİYON YAZDIRACAĞIZ Süreçle ilgili her türlü mücadelemizi sürdürecek ilgili tetikçilerin yanına kâr kalmaması için her türlü mücadelemizi vereceğiz.”                                           haber merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi