Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) ve Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde "Çevre İçin Pedal Çevir" etkinliği düzenledi.
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinliğe Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ve öğrenciler katıldı.
Çevre Mühendisi Tolgahan Taşarslan tarafından gençlere Sıfır Atık ve Çevre Bilinci konusunda eğitim verildi.
Çevre İçin Pedal Çevir" etkinliği Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü'nde Sıfır Atık ve Çevre Bilinci Eğitimi ile başladı.
‘Gençler Temizlik Yaptı’
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen etkinlik kapsamında  Gençler tarafından Kirazlı göletti  çevre temizliği yapıldı.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse “Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerimiz ve Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) üyesi öğrencilerimizle Kirazlı Göletimiz etrafında temizlik yaptık. 
Gelecek nesillerimize daha temiz doğa, daha temiz çevre, daha temiz bir Yozgat bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. “ dedi 
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED)  Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz “ Bugün, Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) ve Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde "Çevre İçin Pedal Çevir" sloganıyla bir etkinlik düzenlendik.
Etkinliğimiz Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü'nde Sıfır Atık ve Çevre Bilinci Eğitimi ile başladı. 
Çevre Mühendisi Tolgahan Taşarslan bey tarafından gençlere Sıfır Atık ve Çevre Bilinci konusunda eğitim verildi. Eğitim sonrasında bisiklet kullanımı ve bisiklet kullanmanın sağlığa önemi hakkında bilgilendirilme yapıldı. Kirazlı göletine kadar çevre için pedal çevirdik. Kirazlı göletine ulaştıktan sonra burada bir çevre temizliği yaptık. 
Etkinliğimize teşrif eden Yozgat Belediye Başkanı Sayın Celal KÖSE, gençlerle birlikte sohbet edip, sorularını cevapladı. Etkinliğe verdiği katkı ve desteklerinden dolayı başta Yozgat Belediye Başkanımız Celal Köse olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “şeklinde konuştu.       SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi