Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu koordinesinde düzenlenen ve 17 ilden 56 ekibin katılım sağladığı “Okul Sporları Halk Oyunları Grup Yarışması” sona erdi.


Rıza Kayaalp Spor Salonunda  yıldızlar ve gençler kategorilerinde düzenlenen okullar arası halk oyunları grup yarışmaları 17 kentten gelen takımların katılımı ile gerçekleşti. Düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda gerçekleştirilen yarışmalara halk yoğun ilgi gösterirken, öğrenciler kategorilerinde birinci olabilmek tüm hünerlerini sergiledi. Öğrencilerin ortaya koyduğu performans ise tribünlerden tam not aldı.
Yarışmalarda; Yıldızlar Karma Düzenlemeli Dal: 12 takım 296 sporcu Yıldızlar Karma Düzenlemesiz Dal : 20 takım 265 sporcu Gençler Karma Düzenlemeli Dal: 10 takım 250 sporcu  Gençler Karma Düzenlemesiz Dal: 14 takım 189 sporcu olmak üzere; Toplam 1000 sporcu yer aldı.
Yozgat’ta üç gün süren yarışmalara  Adana, Aksaray, Amasya, Çorum, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Nevşehir, Mersin Samsun, Sinop, Sivas, Tokat ve Yozgat temsilcileri katıldı.


Yarışmada ilk ikiye giren iller Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Dereceye giren öğrencilere madalyaları ve katılım belgeleri Yozgat Valisi Ziya Polat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Özgür Akgün tarafından verildi.

Editör: Hakimiyet Gazetesi