Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse,  sahada  seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettirirken, gün içerisinde ziyaretlerini sürdürdü akşamda gençlerle buluştu.
Yozgat’ta ilk defa oy kullanacak gençler, Belediye Başkanı Celal Köse ile iftar programında bir araya geldi.
Gençler tarafından büyük coşku ve ilgiyle karşılanan Başkan Köse, her bir gençle yakından ilgilendi. 
Gençlerle hitaben konuşma yapan Köse, “Gençsin önde yürü inandığın yolda yürü. İlk oylarını kullanacak genç kardeşlerimizle birlikte iftarımızı ettik. Bu enerji, bu güç ile şehrimizin geleceğini, geleceğimizin teminatı evlatlarımızla imar ve ihya edeceğiz.
Yüce Mevla'm hayırlı, huzurlu ve bereketli ömürler nasip eylesin. Yozgat’ımızın geleceği sizlersiniz. Bugün bu mevkilere bizler talip oluyorsak yarın sizler talip olacaksınız. Her biriniz belki Yozgat’ımızda, belki de ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapacaksınız. Önemli olan bu görevi yaparken; vatanımıza, milletimize, devletimize bağlı işler yaparak hizmet etmeliyiz “dedi. 
Ak Parti dönemiyle gençlere ayrı bir önem verildiğini anlatan Köse, “Ak Parti her zaman gençlerimize ayrı bir değer verdi. Siz gençlerimize yönelik sosyal yaşamda başarılı olmanız hiç her türlü imkanı seferber etti. Bugün devletimizin ilgili kurumları tarafından gençlerimize yönelik pek çok projeler hayata geçirildi. Kendi işlerini kurmaları için geri ödemesiz hibe destekleri sundu ve sunmaya da devam ediyor. Amaç burada gençlerimizin ufkunu açmak kendi işlerini kurmalarını sağlayarak Yozgat’ımız ve ülkemiz ekonomisine yaptığı üretimlerle katkı sağlamasına yardımcı olmaktır. Bu kapsamda ülke yönetiminde söz sahibi olmanız için AK Parti sayesinde seçme ve seçilme yaşı 18’e düşürüldü. Bizlerde siz gençlerimizin ve vatandaşlarımızın teveccühü ile Allah nasip ederde  tekrar Belediye başkanı seçildiğimiz takdirde siz gençlerimize yönelik projeler üreteceğiz. Sizlerin taleplerini dikkate alarak buna yönelik çalışmalar yürüteceğiz. Kısacası ilimizin gelişmesine hep birlikte katkı sağlayarak, fikir ve düşüncelerimizi ortak paydamız olan Yozgat’ın kalkınması için yarıştıracağız ”diye konuştu.        ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi