Yozgat İnfak Derneği,  geleneksel hale getirdiği gönül sofrasını bu yıl Ramazan ayında 4 ülkede kurdu.
Kamerun, Çad, Arakan ve Nijer’de  günlük 3 bin kişiye iftar yemeği veren İNFAK Derneği tarafından Ramazan ayı boyunca hizmet verecek olan iftar çadırına hayırseverler de katkı sunuyor.
Yaşam mücadelesi veren insanlara ulaşan İnfak Derneği, Yozgatlı vatandaşların da desteğiyle, sıcak yemeklerle iftar yapmasını sağladı. 
İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek iftar programları ile 50 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.
 Ömer Yağmur, “ İftar için bağışlarınızı kabul etmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar derneğimize bağışlarını ve yardımlarını esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu
Ramazan’ın kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunun altını çizen Yağmur, hedeflerinin Ramazan’da mazlumlarla ve mağdurlara el uzatmak olduğunu dile getirdi. Yağmur, ‘Ramazanda bir sofrada senden olsun’ sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında 8 kişilik sofra bedelini 750 TL olarak belirlediklerini kaydetti. Yağmur, “Hayırseverlerin desteğiyle bu yılda iftarlarımızı düzenleyeceğiz. Hergün iftar verme parolasıyla yola çıktık. Hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz. Allah yapmış olduğunuz ve yapacağınız hayırları kabul etsin. Ramazan iftar sofralarımız kuruluyor. Kendiniz aileniz yada geçmişleriniz için bir sofra da siz kurun. 8 kişilik bir sofra bedeli 750 TL” dedi.   ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi