Yozgat İnfak Derneği Ramazan ayı gelmesi ile birlikte yardım faaliyetlerini hızlandırdı. 
İnfak Derneği, Ramazanın gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı başlattı. 
Yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunan Yozgat İnfak Derneği, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardım kolilerini vatandaşların evlerine ulaştırmaya başladı.
Yozgat İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, ramazan ayının manevi duyguların en yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu belirterek, bu kutsal ayın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olduğunu söyledi.
Başkan Yağmur, İnfak Derneği olarak Yozgat’ın yerel bir derneği olduğunu söyledi.
Yağmur,  ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolileri dağıttıklarını belirterek, şuana kadar 50 kolinin dağıtımını tamamladıklarını,  Ramazan ayında toplamda 500 adet koli dağıtımı yapmayı planladıklarını ifade etti.
Yağmur, “Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın öneminin en çok hissedildiği bu güzel Ramazan ayında, ihtiyaç sahibi ailelerimiz için gıda kolisi dağıtım çalışmalarımıza başladık. İhtiyaç sahiplerine teslim ettiğimiz gıda kolimizin içerisinde her ailenin temel mutfak ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler bulunuyor. Bizler her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olduk. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.    ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi