İşçi dostu Başkan olarak mesai arkadaşlarını bir an olsun yalnız bırakmayan, ezmeyen, ezdirmeyen ve işçinin hakkını alın teri kurumadan teslim etme prensibi ile işçinin maaşının zamanında verilmesi talimatını veren Başkan Celal Köse’nin ek protokole imza memnuniyetle karşılandı. Ek protokol ile belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı.
Hizmet-İş Sendikası ile Yozgat Belediyesi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri tamamlandı. 
Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Toplu-İş Sözleşmei imza törenine Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı  Mahmut Arslan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, belediye başkan yardımcıları, işyeri sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.
Toplu iş sözleşmesi ve ek protokol, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse tarafından imzalandı.
YETKİLİ SENDİKAYIZ
Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı  Mahmut Arslan 38 yıldır Hizmet-İş Sendikası’nın Yozgat’ta örgütlü olduğunu ve bu 38 yılın 32 yılında görevi Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız’ın üstlendiğini söyledi.
 Arslan, “Burada Cemil Çiçek’ten başlayarak pek çok belediye başkanımızla beraber çalıştık. Başkanlar değişti, sendikamız değişmedi. Eğer biz taşeron sistemini çöpe atmasaydık, bugün 750 arkadaşımız yerine 44 arkadaşımız adına sözleşme yapacaktık. Çünkü diğer arkadaşlarımız taşeron firmalarda olacaktı. Biz mücadele ettik ve bugün belediyelerde 650 bin arkadaşımız sendikalı ve toplu iş sözleşmeli oldu. Eğer belediyelerde taşeron sistemi ortadan kalkmasaydı 20 bin üyemiz ve 10 tane şubemiz olacaktı. Bugün 75’ten fazla şubemiz var ve 305 bin üyemizle Türkiye’nin en büyük işçi sendikasıyız. Dolasıyla kamuda taşeron işçiliğine karşı mücadelemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifiyle başarılı olmuştur” dedi.
YOZGAT’TA HEP BİRLİK 
VE BERABERLİĞİ YAŞADIK”
Belediye tarafından da istenmese ek protokolün imzalanmamış olacağını dile getiren Arslan, “Burada Sayın İl Başkanımızın iyi niyetiyle, Sayın Belediye Başkanımızın da samimiyetiyle gönüllü bir uzlaşma ortaya çıkıyor. Bu, Yozgat’ta çalışan kardeşlerimizin sorunlarını asgariye indirmektir. Allah razı olsun, emeğin-emekçinin karşılığını bilen ve alın terinin karşılığının ne kadar kutsal olduğuna inanan bir belediye başkanımız var. Biz, yıllarca pek çok ilde çalıştık, uğraştık, imza attık, grev yaptık ama Yozgat hiçbir zaman grev yaptığımız iller arasında olmadı. Yozgat’ta şubemiz ve belediye başkanımız arasında hep birlik ve beraberlik yaşandı, hiç kavga ya da anlaşmazlık yaşanmadı” diye konuştu.
ŞEHRİN KAHRAMANLARI 
SİZLERSİNİZ
İmzalanan sözleşmenin ve ek protokolün huzur içerisinde, bol kazanç ve bereketli olması temennilerinde bulunan Arslan, “Şehrimizi geleceğe taşımak adına, Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir yapmak adına bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da çalışmaya devam edelim. Ben, Anadolu’nun zor bir coğrafyasında yaşayan siz kahraman üyelerimize, özellikle son dönemde yaşadığımız iç ve dış zorlukları göğüsleyerek bugün yeni bir dünyayı inşa etmek, Türkiye’yi yeni bir yere taşımak adına gösterdiğiniz çalışma ve kararlılığınız için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
MESAİ ARKADAŞLARIMIZI 
EZDİRMEDİK
Belediye Başkanı Celal Köse, alın teri kurumadan işçilerin emeklerinin karşılığını verdiklerine dikkat çekti. Başkan Köse, ekonominin derin yaralar açtığı günümüzde mesai arkadaşlarını enflasyona ezdirmediklerini dile getirdi.
2019 seçimlerinden beri zamanın hızla geçtiğini ve Yozgat için beraber emek verildiğini aktaran Başkan Köse, “Nasıl geçtiğini anlamadığımız 5 yılı beraber tamamladık. Hamdolsun geldiğimiz günden beri Sayın Cumhurbaşkanımızın, milletvekillerimizin, bakanlarımızın desteğiyle bugün milletimizin karşısına kalbimiz dolu dolu çıkabiliyoruz. Duruşumuz, net tavrımız, aileden aldığımız dava şuurumuz, yolumuz belli. O yol; iyiden, güzelden, hakikatten yana olma yolu. Biz, belediyeye ekmek almaya değil ekmek vermeye geldik. Biz mesai arkadaşlarımızı ezdirmedik bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. Sözleşmemiz ve ek protokolümüz herkese hayırlı olsun. Rabbim utandırmasın” diyerek sözlerini sonlandırdı.
BİZİM DÜĞÜNÜMÜZ
Yozgat Şube BaşkanıFerman Zararsız ise, “Şunu özellikle ifade etmem gerekiyor ki taşeronu tamamen yok eden Sayın Genel Başkanımdır. 32 yıldır onunla yol yürüyorum, taşeron diye bir şey kalmadı. Onun için ne kadar minnette bulunsam az olur” diyerek taşeron sisteminin kaldırılmasındaki emeklerinden dolayı Genel Başkanımız Arslan’a teşekkür etti.
Zararsız, daha sonrasında, “Sayın Belediye Başkanımı geldiği günden beri rahat bırakmadık. Göreve geldiğinden beri 410 lira alacağımızı, 210 bin lira mesaimizi aldık. Pandemi oluştu, ek protokol yaptık. Deprem oldu, depremde 11 ili birlikte gezdik, çadırda bile beraber yattık siz işçi kardeşlerimizle. Siz, buranın temelisiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Önümüzde bir toplu iş sözleşmesi var. Önümüz ramazan, ramazan bereketli olur. İmza töreni yaparken bir de ek protokol yaptık. Bu, bizim düğünümüz” diyerek Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin 5 yıl boyunca üyelerimizin yanında olduğunu hatırlattı.
                         ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi