Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya gelerek, Filistin’e destek açıklamasında bulundular.
Yozgat Belediyesi Erbazlar Konağı’nda bir araya gelen sendika üyesi kadınlar, soykırıma direnen Filistinli kadınlara destek verdiler.
Diyanet-Sen Yozgat Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Halide Erciyes,  “Gazze’deki soykırıma sessiz kalınmamalı, terör devleti İsrail’in saldırıları altında 5 aydır yaşam mücadelesi veren Filistinli kadınlara ve Filistin halkının şanlı direnişine destek olunmalıdır” dedi.
Filistin’de yaşanan soykırımdan en çok etkilenenlerin kadınlar ve çocuklar olduğunun altını çizen Erciyes, Filistin’de yaşanan soykırıma sessiz kalınmaması çağrısını yineledi.
Erciyes, İsrail’in terör yöntemlerine başvurduğunu ve Filistinlilerin mücadelesinin meşru müdafaa kapsamında olduğunu hatırlatarak, Filistin direnişini savunmanın kendileri için bir haysiyet meselesi olduğunu aktardı.
Erciyes, “Yanı başımızda dünyanın gözü önünde bir soykırım yaşanıyor. Dünya, insanlık onuru ayaklar altına alınırken sessiz kalıyor. Umut varsa dünya yaşanmaya değer. Filistinli kardeşlerimize umut aşılamaya, onların şanlı direnişini dünyaya duyurmaya devam etmeliyiz. Filistinli kadınlar hayat mücadelesine devam ederken her gün Gazze’de ortalama 63’ün üzerinde anne katlediliyor. Böyle bir durumda bütün günler kadınlar günü olsa bir anlam ifade etmiyor. 
Birleşmiş Milletler verilerine göre soykırımcı İsrail'in Gazze'de soykırıma başladığı 7 Ekim'den bu yana 9 bin kadın hayatını kaybetti ve öldürülenlerin yüzde 70’i kadın ve çocuklar. Bunlar sadece kayıtlara geçen rakamlar, gerçekler çok daha vahim…
Filistinli kadınlar, kaybettikleri yakınlarının acısıyla yaşamlarına devam ediyor.
Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, haklı direnişlerine destek olduğumuzu belirttik. Mitinglerle, basın açıklamalarımızla Filistinli kardeşlerimizin sesini dünyaya duyurmaya çalıştık. Bugün de desteklerimiz devam etmektedir ve soykırım sona erene dek devam edecektir.
Filistinli kardeşlerimiz soykırım altında savaşla, açlıkla, soğukla, susuzlukla mücadele ederken bizlere düşen kadınlar günü kutlamak değil, onlara umut olacak girişimlerde bulunmak, onların sesi, soluğu olmaktır” diye konuştu. 
Erciyes, Siyonist çete, Filistin’den defolmadıkça durmayacaklarını, Kudüs özgür oluncaya, Hanzala yüzünü dönünceye kadar her ilden, her meydandan zulme karşı haykırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
                    SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi