İl Müftümüz  Ali Gülden Çapanoğlu Büyük Camii'nde, Teravih namazından önce cemaate yönelik “Kadir Gecesi” hakkında sohbette bulundu.
Çapanoğlu Büyük camindeki vaazında Gülden; ‘’Ne büyük bir nimet, bir Kadir Gecesi'ne daha kavuştuk. Ne büyük bir lütuf, yaratanımız bize bir fırsat daha verdi. Ne büyük bir rahmet, Rahmetin tecellisi olan Cebrail (a.s.)'ın Rabbimizin inayetiyle dünya semasına indiği bir geceyle buluştuk. Ne büyük bir mağfiret, affa uğrayabileceğimiz bir gece daha bizlere nasip oldu. Bizlere nimetlerini bahşeden, sayısız lütuflarla bize rahmet eden, bağışlanmamız için bizlere fırsatlar yaratan ve bizleri mübarek bir güne kavuşturan Allah-u Teala (c.c.)'ya sonsuz kez şükrediyoruz. Bu gece, ihya edildiği zaman bin aydan, bir ömürden daha hayırlı bir gece. Bu gece, Yüce Rabbimizin inayetiyle meleklerin, Cebrail (a.s.)’ın yeryüzüne indiği bir gece. Bu gece, Kur’an-ı Kerim’in gönlümüze, dünyamıza, âleme doğduğu bir gece. Bu gece, Rahmet-i İlahiye tecelli etti. Bu gece, Kadir Gecesi. Bu gece, Kur’an gecesi. Bu gece, bağışlanma gecesi. Bu gece, bir ömre bedel ibadetlerle Rabbimize yönelme gecesi ’’ ifadelerini kullandı.
 Müftü  Gülden, Kadir Gecesi’nin anlam ve önemini belirtiği vaazında bu gecenin duayla, tövbeyle, ibadetle, namazla ihya edilerek değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "bu geceyi televizyon ve sosyalmedya ile meşgul olarak değil, ibadet ve tefekkür ile geçirelim. Kadir Gecesi’nin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması temenni ediyorum" ifadelerinin ardından yapılan Hatm-i Şeriflerin duasıyla sohbetini tamamladı. Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin de okunduğu gecede Yozgat genelindeki bütün camilerde kadın, erkek, genç, yaşlı çok sayıda vatandaşımız saf tutup namaz kıldı, dualar etti.  Cami çıkışında vatandaşlara  geleneksel şerbet, süt, simit ve meyve suyu ikram edildi.


BİLAL ŞAHİN CAMİİ'NDE KADINLARA ÖZEL KADİR GECESİ PROGRAM
Yozgat İl Müftülüğü tarafından, Kadir Gecesi dolayısıyla kadınlara yönelik program düzenlendi.
Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "Bin aydan daha hayırlı bir gece" olarak kabul edilen Kadir Gecesi dolayısıyla İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından Bilal Şahin Cami'nde kadınlara yönelik program düzenlendi. 
İl Vaizi Atiye Avşar ve Din Hizmetleri Uzmanı Leyla Durmaz’ın sohbet ve hatim duasını yaptığı programa, Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileri, İmran Yatılı Kız Kur’an Kursu öğretici ve öğrencileri ile çok sayıda bayan katıldı. 
Kur`an-ı Kerim Tilavetleri, salâvatlar, tekbirler ve ilahilerin okunduğu Kadir Gecesi Özel Programı yapılan duaların ardından sona erdi.

Editör: Hakimiyet Gazetesi