Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Ramazan ayı boyunca kahvehane, çay ocakları ve lokantaların sahura kadar açık kalacağını söyledi.
Yozgat Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşgun, iş yerlerinin Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık olması için gerekli izinleri aldıklarını ifade etti.
Ramazan ayında iş yerlerinin çalışma saatlerinin belirlendiğini dile getiren Coşgun, Ramazan dolayısıyla gündüz işlerinde düşüş olacak olan kahvehanelerin sahur vaktine kadar açık kalması için gerekli izinlerin alındığını kaydetti. 
Coşgun, "Üyelerimiz için yaptığımız girişimler neticesinde, belediyelere yaptığımız müracaatlar karşılık buldu. Kahvehanelerimizin Ramazan'da gündüz olmayan işlerini sahur vaktine kadar ifa etmeleri için gerekli izinler alındı. Ramazan ayı boyunca odamıza bağlı Kahvehane, Kıraathane, İnternet Kafe, Halı Sahalar, Playstation Salonları, Çay ocakları, Kafe, Kafeterya, kahvaltı salonları, Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık kalmasına izin alındı. İnşallah esnafımıza hayırlı işler olur. Bu vesileyle verilen izinlerin yerinde kullanılması, çevreye rahatsızlık verilmemesi, kendi ekmeğimizi çıkarırken başkalarının huzurunu kaçırmamak kaydıyla bu izinler verilmiştir. Üyelerimin de bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum. İnşallah sağlık içerisinde, hep beraber bu Ramazan ayını geçiririz" dedi.     SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi