Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç,  üyelerin sorunlarına, taleplerine ve beklentilerine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretlerde bire bir görüşmeler yaparak,  üyeler ile her zaman istişare içinde olmaya devam edeceklerini söyledi.
Başkan Alakoç, kentin dört bir tarafında oda üyelerini ziyaret etmeye devam ediyor. Göreve başladığı ilk günden itibaren üyelerin yanından olmaya, sorunlarını çözüme kavuşturmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışan Başkan Alakoç, sık sık ilçeleri de ziyaret ederek burada üyelerin faaliyetlerini yakından takip ediyor.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, program kapsamında Çekerek ve Aydıncık ilçelerini ziyaret ederek üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Alakoç, Odanın gerçekleştirdiği ve takip ettiği çalışmalar hakkında bilgiler vererek, üyelerin sektörlerinde yaşadıkları sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
TSO’yu daha işlevsel hale getirmek için dokunuşlar yapan Başkan Alakoç,  ‘Bize gelmeyene biz gideriz’ diyerek üyelere yönelik ziyaretlerini sıklaştırdı. Üyelerle samimi diyaloglar kuran ve iletişimiyle dikkat çeken Başkan Alakoç, kapılarını, gönüllerini herkese açarken, gelemeyen üyelerin ayağına da bizzat gidiyor.
Başkanı Alakoç, TSO ailesi olarak büyük bir aile olduklarını belirterek, her zaman üyelerinin yanlarında olduklarına değindi.
Samimi geçen ziyaretlerde Başkan Alakoç, üyeleriyle işleri ve odalarının faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Başkan Alakoç, üyelerle işlerini ve odanın faaliyetlerini konuşarak, onların görüş ve önerilerini dinledi.  Başkan Alakoç, ziyaretler sırasında üyelerle yakından ilgilenerek, onların sorunlarını dinledi ve çözüm yolları konusunda çalışacaklarını belirtti.
Başkan Alakoç, ziyaretlerin sonunda üyelere teşekkür ederek, TSO'nun bir aile gibi bir arada olmaya devam edeceğini ve üyelerinin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.
Başkan Alakoç, ekonomiye değer katanları, üretime ve istihdama katkı sağlayanları asla yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.
TSO’da göreve geldikleri ilk günden itibaren üyelerle sürekli bir araya gelmeye, istişare etmeye, fikir alışverişinde bulunmaya azami gayret gösterdiklerini belirten Başkan Alakoç, Yozgat’ın ekonomisine katkı sağlayan üyelerin kendileri için son derece önemli olduğunu belirtti.
Başkan Alakoç “Oda olarak tüccar ve sanayicilerimizin sorunlarını, talep ve önerilerini dinlemeye ve bunları çözüme kavuşturma adına düzenlediğimiz periyodik ziyaretlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. İlçelerimizde faaliyet gösteren üyelerimiz zaman zaman Yozgat’a gelip bizleri de ziyaret ediyorlar. Varsa sorunları, sıkıntıları aktarıyorlar. Ama biz yine de kendilerini iş yerlerinde ziyaret edip hem onların yanında olduğumuzu gösteriyoruz hem de çalışmaları hakkında bilgi alıyoruz. Üyelerimizin misafirperverliğini, gülen yüzünü bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülke genelinde yaşanan sıkıntılardan haliyle kentteki üyelerimizde olumsuz etkilendi. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Bunun için çalışmaya, üretmeye, ekonomiye katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle üyelerimize tekrar hayırlı ve bol kazançlar dilerim” dedi.
                           ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi