Özel çocuklar, sergiye katılarak Kızılay hakkında bilgilendirildi.
Kızılay Yozgat Şube Başkanı Faruk İbiş, kurumun geçmişinin "Osmanlı Hasta ve Yaralı Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla gönüllüler tarafından kurulduğunu belirtti.
Kızılay Yozgat Şube Başkanı Faruk İbiş “Bugün aynı şekilde hizmete devam etmese bile ihtiyaç sahibi insanlara ulaşan, afet sırasında afetzedelere yardımcı olan önceleri çadır barınma, yiyecek gibi bütün ihtiyaçlarını karşılamakta yükümlü olan kurum, bugün afetzedelere gıda ihtiyaçlarını karşılayan bir kuruluş haline dönüşmüştür. 
Aynı zamanda hastanelerimizde kan ihtiyacını da karşılayan bir kurumumuz şu anda bu görevlerimizi en iyi şekilde gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bu kıymetli yıl dönümümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere ve arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz. “ dedi
“Vekaletler devam ediyor”
Kızılay kurban vekaletleri hakkında bilgi veren Kızılay Yozgat Şube Başkanı Faruk İbiş” kurban ve vekaletle kurban kestirmek isteyen vatandaşlarımızın vekaletlerini almaya devam ediyoruz. Aldığımız kurbanlarımıza yurt dışında Filistin'de ve yurt içinde kestirmekteyiz. Yurt içinde kestirdiğimiz kurbanlarımızı konservelere dönüştürüp, ihtiyaç sahiplerine sürekli dağıtıyoruz. 12 ay boyunca kurbanın bereketini ihtiyaç sahiplerine yaşatmaya çalışıyoruz.
Yozgat için mesela bizim her yıl değişik kotalarımız oluyor. Verilen kotalara göre kesebileceğimiz kurban sayısına göre belirleniyor. Bu sene kotamız biraz daha düşük olduğundan dolayı onu tamamlamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız vekaletle kurban kesiminde bizi tercih ediyorlar ve biz de en iyi şekilde işimizi yapmaya gayret ediyoruz. Teşekkürler, Allah razı olsun." Şeklinde konuştu. SALİH AKGÜL 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi