Kırşehir’de 4 grupta 16 takımın yer aldığı Türkiye şampiyonasında kendi gruplarını ilk iki sırada bitiren takımları yarı finale yükseldiği müsabakalarda temsilcimiz Görele Belediyespor’u 39-32, Beycilerspor 30-28 yenerek yarı finale yükseldi. 
Samsun Gençlikspor, Görele Belediyespor ve İstanbul Beycilerspor takımlarının yer aldığı grupta mücadele eden Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor genç takımı grupta çıktığı ilk iki müsabakasını da kazanarak yarı finale yükselmeyi garantiledi. 
HEDEF TÜRKİYE 
ŞAMPİYONLUĞU
Samsun Gençlikspor, Görele Belediyespor ve İstanbul Beycilerspor takımlarının yer aldığı grubu ilk iki sırada tamamlayarak yarı finale yükselmeyi garantileyen Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımı hedefini Türkiye şampiyonluğu olarak belirledi. Diğer grupların sonuçlarına göre rakibi belli olacak olan Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımında Antrenör Enis Atmaca, Kırşehir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Genç Kadınlar Hentbol Türkiye şampiyonasında çıktığımız ilk iki müsabakalarını kazanmayı başardıklarını söyledi. Gruptaki son maçlarını Samsun Gençlikspor takımı ile oynayacaklarını hatırlatan Atmaca, ‘’Samsun temsilcisi ile formalite bir müsabakaya çıkacağız. İlk iki müsabakamızı kazanarak yarı finale çıkmayı garantiledik. Bugün yarı final müsabakasında karşılaşacağımız takımlar belli olacak. Yarı final müsabakalarında da başarılı olup bir üst tura çıkmak istiyoruz. Hedefimiz Türkiye şampiyonluğu ve bunu da başaracak güce sahibiz. İyi bir takımımız var ve grup müsabakalarında da gerçekten çok iyi mücadele ettik. Başarılarımızı ve galibiyet serimize devam edeceğiz’’ dedi.                   HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi