Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Koruyucu Aile Günü kapsamında bilgilendirme standı açıldı.
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi tarafından 30 Haziran Koruyucu Aile Günü kapsamında Lise Caddesinde PTT binası önünde koruyucu aile bilgilendirme standı açıldı.
Açılan tanıtım ve bilgilendirme standını İl Müdürü Arif Topal, İl Müdür Yardımcısı Zeynep Yazıcı ve beraberinde ki heyet ziyaret etti. 
Koruyucu Aile Birimi tarafından, koruyucu aile hizmetlerinin önemini vurgulayan bilgilendirmelerde bulundu.  Ziyaretçilere koruyucu ailelik konusunda detaylı bilgiler verilirken, bu hizmetin çocukların sağlıklı gelişimine katkıları üzerinde duruldu. Ayrıca, koruyucu aile olma süreci, başvuru şartları ve sürecin nasıl işlediği gibi konular da açıklık kazandırıldı. Koruyucu Aile bilgilendirme standına vatandaşlar ilgi gösterdi.
 Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Topal,  görevli meslek elemanları tarafından vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stand kurularak esnaf ve vatandaşlara koruyucu ailelik hizmeti ile ilgili bilgilendirme yapıldığını söyledi.
Koruyucu aile hizmetlerine de değinen Topal, "Çeşitli sebeplerle biyolojik ailesinin yanında kalamayan devletin bakımı altında bulunan çocukların gönüllü ailelerin yanına yerleştirilmesidir. Koruyucu ailelik için şartlarımız var. 25-65 yaş arasında belirli gelir düzeyi olan sağlıklı bireylerin sosyal hizmetler merkezine gelerek başvurmaları yeterli olacak” dedi.
Topal, Koruyucu Aile yanında kalan çocukların bakım, eğitim ve giyinme vb. ihtiyaçları ailelerin talep etmeleri halinde aylık olarak karşılandığını ifade etti.                 SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi