Yozgat  Belediye Başkanı Celal Köse, “Yeni Yozgat” temasıyla hazırladığı projeleri kamuoyu ile paylaştı.
Yozgat  Belediye Başkanı Celal Köse,  Büyük Sinema Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile projelerini slayt eşliğinde anlattı. Yozgat’a yönelik 30 başlık altındaki projelerini açıkladı. Yozgat’ta 7’den 70’e her kesime yönelik bir proje hazırlayan Başkan Köse, eser siyasetine vurgu yaptı.
Gerçek belediyecilik anlayışı ile yenilikçi, katılımcı, çevreci ve inovatif bir belediyeyi ön planda tutan projeleri tek tek sıralayan Başkan Köse, kadınları, çocukları, gençleri, yaşlıları, yoksulları, engellileri, emeklileri, işsizleri de koruyup gözeten, palyatif tedbirler ile günü kurtaran değil, insana ve şehre dair vizyon ortaya koyan sosyal belediyecilik anlayışını öne çıkardı. 


Başkan  Köse,  yeni dönemde  ‘Yozgat Yüzyılı’nı başlatacağına değinerek,  yaptıklarının yapacaklarına teminat olduğunu vurgulayarak Yozgat’ın çehresini değiştirecek birçok projeleri olduğunu ifade etti.
Başkan Köse, 30 başlıkta oluşan projeleri anlattıklarını dile getirerek, “alan projemiz, sosyal projelerimiz var özelikle çocuklarımıza, gençlerimize 18-35 yaş aralığı  ve emeklilerimize  müthiş projelerimiz var. Biz 2019 yılında ne söz verdiysek. Allah’a hamd olsun yaptık.  Geçmişte yaptığımız işler, gelecekte de yapacağımız işlerin teminatı diyoruz. Yozgat’ta 27 tane mahallemiz var.  Her bir mahalleye projelerimiz var. İhtiyaç halinde spor tesis alanları, ihtiyaç halinde  mahalle konaklarımız, ihtiyaç halinde  park bahçelerimiz var. Tek tek açıklayacağız” dedi.
Siyasette hiçbir zaman makam ve mevki peşinde olmadıklarına değinen Başkan Köse, şunları kaydetti:
“Siyasete çıktığımız günden beri,  yola çıktık ama yoldan çıkmadık. O günkü aldığımız aşkla, şevkle , ailemizden aldığımız siyasi ahlakla, siyasi  şuurla, dava şuuruyla bu güne kadar geldik. Kimseyi kırmadan,  kimseyi ötekileştirmeden,  kimseye kem gözle bakmadan, kimseyi incitmeden, aslı olan budur İncil sende, incitme demişler. Kimseyi inciltmedim, siyaseten de inciltmedim.  Bu makamlar gelip geçicidir, biz 32’ci belediye başkanıyız 33’cüde gelecek. Biz görev yaptığımız süre içerisinde de 2019 seçimlerinden öncesinde de bu dediklerimizden taviz vermedik. O günden bu güne  yapmış olduğumuz hiçbir işlemlerde ve siyasetimizde de  bize o kadar saldırsalar da,  o kadar üstümüze gelseler de,  algı operasyonu yapsalar da,  biz hiç kimseye taviz vermedik.  Biz yolumuzu kimseyi inceltmeden yürüyeceğiz,  çünkü milletin huzuru refahı belediye başkanlığı makamından daha önemlidir. Bu kadar eseri hep birlikte inşa ettik, biz bunları yapmışsak  önce belediye meclis üyelerimizden, çalışanlarımız ve emeği geçen herkese, Milletvekillerimizden, Bakanlarımızdan ve en büyük desteğimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’dır.”
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin yeni dönem için projeleri şu şekilde:
Ticari Aks, Çamlık Teleferik Projesi, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, Meydan Yozgat Projesi, Nostaljik Tramvay, Konaklar Meydanı, Yeni Atık Su Arıtma Tesisi, Unpazarı İhya Çalışması, Yozgat Belediyesi Ticaret Merkezi, Yeni Galericiler Sitesi, Abide İşhanı Kentsel Dönüşüm, Esnaf Depo Merkezi, Yozgat Bilim Ve Teknoloji Merkezi, Çocuk Kent Ve Macera Vadisi, Engelli Ve Yaşlı Bakım Evi, Hanımeli Konakları, Gençlik Kamp Merkezi Yozgat Buz Pateni Pisti, Atış Poliganı, Yozgat Spor Kompleksi, Atölye Yozgat Girişimcilik Masası, E-Spor Merkezi, Yeni Hayvan Barınağı, Bozok Sanat Evi, Ata Obası, 2 Yılda 250 Bin Ton Asfalt Serimi Hedefi, Akıllı Kavşak Akıcı Trafik, Şehir Bizim Takım Bizim (Yozgat Belediyesi Bozokspor), İstihdam Ve Destek Paketleri, Yozgat İstihdam Merkezi (YOZİM), Kadınlara Evde İstihdam, 18-35 Yaş Arası Girişimci Gençlere Can Suyu, Emeklilerimize 15 Ton Su Ücretsiz, Kırtasiye Desteği, Üniversite Öğrencilerine Fatura Desteği.
                       ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi