Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başta olmak üzere Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleriyle bağlı sendikaların genel başkanları ile komisyon başkanlarının katıldığı toplantıda kamu görevlilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali, sosyal ve özlük hakları ve toplu sözleşme sürecinin yol haritası konuşuldu. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul'un toplu sözleşme teklifleriyle ilgili sunumun ardından başlayan toplantıda teklifleri edilmesi gereken oransal zammın yani sıra kamu görevlilerinin çözüm beklediği konu başlıkları da görüşüldü.
İl temsilcileri teşkilatın ve üyelerin toplu sözleşmeden beklentilerini aktarırken, toplu sözleşmede izlenecek yol haritası ve müzakere stratejisine ilgili görüşlerini paylaştı.
Toplantıya katılan Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, Ağustos ayında başlayacak Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını söyledi. Şerefli, Yozgat’ta sendika üyelerinin teklif ve taleplerini de toplantıda sunduklarını aktardı.
                     HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi