Yozgat’ta motor sevdalılarının bir araya geldiği ve birçok farklı mesleklerden katılım olan Bozok motosiklet grubu Kapadokya’yı gezdi. 
Toplamda 30 üyesi olan Bozok motosiklet grubu Yozgat Merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre İllere de gezi düzenlemeye başladı.  Grubun İl olarak gezi düzenlediği ilk yer eşsiz güzelliğiyle göz dolduran Kapadokya oldu.
Kapadokya’nın tarihi dokusunu yerinde keşfetmekten oldukça mutlu olduklarını dile getiren Bozok motosiklet grubu başkanı Muhammet Mustafa Uysal, “Bozok Motosiklet Grubu olarak Samsun planı yapmıştık. Fakat Karadeniz bölgesinin yağışlı olması nedeniyle planımızı değiştirerek Kapadokya turu düzenledik. Grup olarak Himmet Dede’de kahvaltı yaptıktan sonra Avanos'ta bir gezi yaparak sallanan köprüde yürüdük. Ardından Göreme Bölgesine geçerek Aşıklar Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller ve birçok tarihi mekanı gezdik, fotoğraflar çekindik. Ardından Ürgüp'e geçerek bu ilçeyi turladık. Turumuzu burada tamamlayarak Yozgat'ımıza dönüş yaptık ”dedi.
Uysal, ”Amacımız Yozgat'ımızın tanıtımına katkıda bulunmak ve ilçelerimizde bulunan tarihi mekânları ziyaret etmek. İlçelerin yanı sıra farklı İlleri de tarihi ve turistik güzelliklerini yerinde göreceğiz. Yozgat'ımızı gittiğimiz şehirlerde de en iyi şekilde temsil edeceğiz” diye konuştu.  

   
GEZİLERDE EĞLENCELİ VAKİT 
GEÇİRİYORUZ
Üyeler arasındaki saygının grup sürüşlerine bile yansıdığını ifade eden Bozok Motosiklet Gurup Üyelerinden Mehmet Gürdal,  “Üyesi olduğum Bozok Motosiklet Gurubunda olmaktan çok mutluyum. Başkanından üyelerine kadar aramızda büyük bir saygı, sevgi, hoşgörü bulunmaktadır. Aramızdaki saygı grup sürüşlerimize bile yansımaktadır. Hem motor sürerken hem uğrak verdiğimiz mahallelerde eğlenceli vakitler geçirmekteyiz. Bu hafta da Kapadokya, Göreme, Ürgüp’ ün tarihi kültürel yerlerini gezdik, şehri turladık. Çok güzel anlar yaşadık. Motosiklet bir tutkudur. Bu tutkudan kendinizi mahrum etmeyin. Aramıza tutkulu, saygılı arkadaşları bekliyoruz. Trafikteki diğer araçlara da buradan seslenmek istiyorum. Trafikte seyir halinde iken sağa sola aynaya bakarken bir motosikletin, bisikletin de trafikte olduğunu unutmasınlar” açıklamasında bulundu.


SOSYAL MEDYADAN TAKİP 
EDEBİLİRSİNİZ
Bozok Motosiklet Grubu Bilişim/Sosyal Medya Yoneticisi Asım Ulusoy, Meraklılarının grup etkinliklerine artık sosyal medyadan da ulaşabileceklerini söyledi.
Ulusoy şunları söyledi: “Grubumuz kontrollü şekilde büyümeye devam ediyor. Üye sayımız 30'a ulaştı. Etkinliklerimiz devam edecek. Motosiklet sevdalılarını grubumuza bizle tanışmaya davet ediyoruz. Bizlere facebook, instegram, Tweeter ve internet adresimizden ulaşabilirler.  Bozok Motosiklet Grubu olarak Yozgat’ta hem yeni bir etkinlik alanı oluşturmaya hem de motosiklet kültürünü tüm Yozgatlılara aşılamaya çalışıyoruz. Grubumuza yalnızca bilinçli sürücüleri dahil ederek kontrollü şekilde büyüyoruz. Grubumuz yeni çevrelerle tanışmamız için bir fırsat oluyor. Etkinliklerimizi web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Dileyenler www.bomg.com.tr adresinden hem etkinliklerimize hem de diğer sosyal medya hesaplarımıza erişebilirler.”
ÇEVREDEN GÜZEL DÖNÜŞLER
ALIYORUZ
Bozok Motosiklet Grubu Başkan Yardımcısı Kaan Nazlı ise; “Bu hafta grup olarak Kapadokya’yı gezdik. Birlikte hareket ettiğimiz için çoklu sürüşlerde çok güzel görüntüler oluşturuyoruz bu da çevrede beğeni topluyor. Grubumuzu soranlar, bizimle fotoğraf çekinmek isteyenler oluyor. Grubumuzu Yozgat’ımızın sosyal etkinlik konusunda baş şehirlerden geldiğini anlatıp Bozok motosiklet grubu olarak şehrimizi temsil etme konusunda en güzel şekilde sosyal faaliyet konusunda temsil ediyoruz. Grubumuz seçkin kişilerden oluşmakta olup sevgi ve kardeşliği ön planda tutuyoruz “ şeklinde konuştu.  
                     HABER: SEVİLAY KAYAASLAN

Editör: Hakimiyet Gazetesi