Eğitim müfredatına bağlı olarak  “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında Şehitler Fen Lisesi öğrencilerine şiir hakkında bilgilerini aktaran  araştırmacı yazar ve şair Hakkı Yurtlu “Şiiri sevmek lazım, sevdirmek lazım  nihai olarak da yazıp kitaba dönüştürmek lazım” diyerek,  öğrencilere şiir  yazıp okumalarını ve şiir okuyup yazmaktan da keyif almalarını yönünde tavsiyesinde bulundu.  İçerisinde bulunduğumuz şehitler haftası nedeniyle Mehmetçiğe yazılan kahramanlık şiirlerinden  okuyup şehitlere fatiha okumalarını istedi.
Okul Müdürü M.Fatih Başkal, edebiyat  öğretmeni Gonca Ceylan ile Burcu Bozkır’ın da katıldığı şiir proğramında öğrencilere şiir yazma teknikleri ve  şiir hakkında bilinmesi gereken ve merak edilen soruları cevaplayan şair Yurtlu, öğrencilere yeni yayınlanan “Keyf-i Kalem” adlı şiir kitabını imzaladı.
Şehitler Fen Lisesi Müdürü M.Fatih Başkal, şehitler haftasında okulumuza şiir ziyafeti sunan şair Yurtlu’ya bu nezaket ve mütevazılığından dolayı teşekkür  etti.               HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi