Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  Bozok Üniversitesi’ni, ortak akıl ile daha ileri noktalara taşımak adına herkesle, her kurumla, her kuruluşla istişare halinde olduklarını söyledi.
GAZETEMİZE BİLGİ VERDİ
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, gazetemiz Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ve Gazetemiz köşe yazarı Büşra Durak’ı makamında ağırladı.
Göreve geldiği günden bu yana hazırlanan projeler ve planlanan çalışmalara ilişkin bilgiler veren Rektör Yaşar,  şehir ile üniversiteyi birleştirerek, el birliği ile daha ileriye taşıyacaklarını aktardı.
Bozok Üniversitesinde yürütülen çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla akademisyenlerle sık sık bir araya geldiklerini anlatan Rektör Yaşar, ileriye yönelik hedeflerine ilişkin bilgi verdi.
ORTAK AKILLA YÖNETİM
Yozgat’ın sosyal, ekonomik, tarımsal, endüstriyel, kültürel ve daha birçok alanda gelişimine katkıda bulunmak için ortak akıl ve istişarelere önem verdiğinin altını çizen Rektör Yaşar,  göreve geldikleri ilk günden bu yana kendilerine öncelik olarak belirledikleri ortak akıl çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
Üniversite akademik personellerinin yanı sıra, kurum, kuruluş, STK ve farklı kesimlerle  fikir alışverişleri gerçekleştirdiklerine değinen Rektör Yaşar, bir çok alanda önemli adımlar attıklarını vurguladı.
Rektör Yaşar, üniversitenin akademik mükemmeliyetini artırmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almasını sağlamak ve topluma daha fazla katkı sunmak amacıyla çalışmalarının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.  Yaşar, yerel toplumla daha güçlü bir bağ kurarak üniversitenin sosyal sorumluluğunu artırmayı hedeflediklerini de ifade etti. 
EKİP ÇALIŞMASINI ÖNEMSİYORUZ
Bozok Üniversitesi Rektörü Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi'ni doğru bir iletişimle bulunduğu noktadan Yozgat’ın dinamikleri ile birlikte çok daha güzel noktalara taşıyacaklarına dikkat çekti.
Çalışmaları tek başına değil bir ekip çalışması ile gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Yaşar, Hiç bir şeyi tek başlarına yapmadıklarını kaydetti. Üniversitenin misyonu ve vizyonu çerçevesinde dış paydaş, personel ve öğrencilerin değerlendirmelerinin de dikkate alınarak katılımcı bir anlayış ve ortak akılla oluşturulduğunu vurgulayan Rektör Yaşar, değişimin hissedileceğini belirtti. 
Rektörü Yaşar, “İyi çalışmaların peşinde koşmak lazım. Bu yapılan çalışmaların üzerine koyarak Yozgat Bozok Üniversitemizi ve Yozgat’ımızı daha ileriye nasıl taşırız ve daha çekici hale nasıl getirebiliriz, uluslararası düzeyde bunu nasıl başarabiliriz, bunun peşinde koşacağız. Yozgat Bozok Üniversitesini  daha ileriye taşımanın çaba ve gayreti içerisinde olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ortak akıl ve istişare anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 
BASIN BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Yozgat’ta görev yapan basın mensuplarıyla karşılıklı sürekli iletişim halinde olduklarına değinen  Rektör Yaşar, iletişim kanallarına önem verdiklerini söyledi. Rektör  Yaşar,  basın mensuplarının üniversitenin en önemli paydaşlarından olduğuna inandığını söyledi. Göreve başladıkları günden itibaren Yozgat’ta görev yapan basın mensupları ile sık sık  bir araya geldiklerini belirten Rektör Yaşar, “Gece gündüz demeden toplumu bilgilendirmek adına fedakârca çalışan, faaliyetlerimizi topluma aktarmamıza aracılık eden basın mensuplarımızın  üniversitemizle ilgili fikirleri, önerileri, bizim için çok kıymetli” şeklinde konuştu.                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi