Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşın huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması amacıyla gerçekleştirilen uygulama ve denetimler aralıksız devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir merkezi, kent giriş ve çıkışları başta olmak üzere sorumluluk sahalarında adeta izinsiz kuş uçurtmuyor.
Polis ekipleri, ana ve ara arterlerde yaptıkları uygulama noktalarında, araçları tek tek durdurarak, sürücüleri ve yolcuları kontrol ediyor. 
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte asayiş sağlanması ve suç unsurlarının tespit edilmesi amacıyla 221 polis ile ‘Şok Asayiş Uygulaması 8’ uygulamasını gerçekleştirdi. Aranan 2 bin 437 kişi sorgulanırken, 38 araca da 121 bin 470 TL para cezası verildiği bildirildi. Yozgat’ta huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü, kentin farklı bölgelerinde farklı zamanlarda uygulamalar yaparak, asayişi sağlıyor. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, güvenlik güçlerinin varlığını vatandaşlara hissettirerek alanda görünür olacak şekilde suç işleme amacında olanların caydırılması suç işleyenlerin yakalanması amacıyla  Şok Asayiş Uygulaması -8 adı altında 38 sabit uygulama noktası, 55 umuma açık yer uygulama noktasında 65 ekip 211 personelin katılımı ile uygulama yaptı. Emniyet ekiplerinin titizlikle yürüttükleri çalışmalar kapsamında 2 bin 437 sorgulanırken, kayıp olarak aranan 9 çocuk bulundu. 772 aracın kontrol edildiği uygulamada 38 araca 121 bin 470 TL para cezası kesildi. 2 araç ise trafikten men edildi. Yürütülen uygulama kapsamında  umuma Açık 55  işyerini denetleyen ekipler, 3 metruk bina, 26 park bahçe, 21 okul ve çevresini kontrol etti.
Yozgat İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, ‘’ Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin temini için il genelinde yol ve umuma açık yerlerde denetimler yaptık. Bundan sonra da değişik zamanlarda ilçe genelinde uygulamalarımız devam edecektir. Faaliyette yer alan tüm güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.                      REŞİT ÜNAL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi