Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, nefes alan bir kampüs  için farklı projeler hazırladıklarına değinerek, büyük değişim ve dönüşüm için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Evren Yaşar, kentte görev yapan basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi.  Yozgat Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen iftar programına Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Kocakaya, kentte görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri ile İletişim Fakültesi Bölüm Başkanları katıldı. 
Bozok Üniversitesi rektörlüğüne atandığı günden bu yana aktif çalışmalar yapan ve gayreti ile dikkat çeken Rektör Yaşar, Bayram sonrasını işaret ederek, büyük değişim ve dönüşümün müjdesini verdi.
Eğitim, sağlık ve sosyal alandaki projeleri ile öne çıkan Rektör Yaşar, özellikle kampüs alanının yeni yapılanmasına yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.
YAŞANABİLİR KAMPÜS
İftar programında konuşan Rektör Yaşar, "Bayramdan sonra üniversitemizde değişim ve dönüşüm adına hayata geçirmeyi planladığımız projelere başlıyoruz. Kampüsümüzün su sorununa kökten çözüm olacak gölet inşaatımız başladı. Kampüs alanımızı yeşil, modern ve daha yaşanabilir bir kampüs haline getirmek için çalışmalara başlıyoruz.  Yozgat Bozok Üniversitesi'nin yaşam alanı olan kampüsünü sosyal alanlarla donatılmış,  doğa dostu ve herkesin kaliteli zaman geçirebilecekleri,  bir kampüs haline getireceğiz.  Bu yıl hem spor hem de bahar şenliklerimizi çok farklı ve muhteşem organizasyonlarla gerçekleştireceğiz. Eğitim başta olmak üzere sağlık, sosyal ve kültürel anlamda pek çok yeniliği üniversitemize kazandıracağız” dedi. 
AYAK ÜSTÜ SOHBET
Rektör Yaşar, iftar programında gazetemize özel değerlendirmelerde bulundu. Ayak üstü greçekleşen kısa değerlendirmede Rektör Yaşar, gazetemizi sahibi Hakan Ekinci, Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ve Köşe yazarı Durak’a ileriye dönük planlar hakkında bilgi verdi.
Temel amaçlarının, üniversitenin görünürlüğünü artırarak, eğitimde tercih edilen bir hüviyete kavuşturmak olduğunun altını çizen Rektör Yaşar, kısa, orta ve uzun vadede planlanan projeleri hayata geçireceklerinin altını çizdi. Büyük değişim ve dönüşüm için çalışmalara başlayacaklarına vurgu yapan Rektör Yaşar, üniversite peyzajını master plan çerçevesinde güzelleştirmeye başladıklarının altını çizdi.  Üniversitenin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlama noktasında kampüsü ikiye bölen doğu ve batı kesimini birleştireceklerine değinen Rektör Yaşar, dinamikleri harekete geçirerek kampüsü ikiye bölen yolun battı çıktı projesini hayata geçireceklerini kaydetti.
BAYRAMI KUTLADI
Ramazan ayını daha geride bırakmanın burukluğu ve bayrama kavuşacak olmanın huzur ve sevincini yaşadıklarını belirten Rektör Yaşar, “Ramazan ayının manevi iklimiyle kazandığımız iyi alışkanlıklar ve güzel duyguların bayram ve bayram sonrası da devam etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencisi, mezunu, akademik ve idari personeliyle Bozok  Üniversitesi ailemizin ve Yozgatlı hemşerilerimizin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın sağlık, huzur ve esenlik getirmesini tüm kalbimle diliyorum” ifadelerine yer verdi.                ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi